Creation Science Information & Links!
Główne
F A Q
Linki
PL Artykuły
Książki
Obrazy
MP3
Video

Afrikaans
العربية
Български
简体中文
繁體中文
Hrvatski
Čeština
Nederlands
English
Afrikaans
Arabic
Bulgarian
Chinese CS
Chinese CT
Croatian
Czech
Dutch
English
Français
Deutsch
Ελληνικά
עִבְרִית
Magyar
Indonesia
Latviešu
Norsk
Polski
French
German
Greek
Hebrew
Hungarian
Indonesian
Latvian
Norwegian
Polski
Português
Română
Русский
Српски
Slovenčina
Español
ภาษาไทย
Українська
isiZulu
Portuguese
Romanian
Russian
Serbian
Slovak
Spanish
Thai
Ukrainian
Zulu

 
    F A Q            Ver. 2.5
http://www.creationism.org/polish/creationism_faq_pl.htm

Dużo rozmaitych pytań jest nadsyłanych każdego tygodnia.
Mamy nadzieje że to FAQ odpowie na czeste
pytania i wyzwania które możesz mieć.

   Czy Ty jesteś szalony ?

Hmm...ciężko stwierdzić.

   Jak możesz być aż takim ignorantem ?

Czy my się znamy? Pamietaj że to osoba bedąca na drugim końcu składa (wybaczcie mi,ale) ignoranckie oświadczenie na temat któregokolwiek z nas bedących ignorantami albo głupkami,prosze.

   Czy nie jest to sedno kreacjonizmu : "Bóg to powiedział, Ja temu wierze, to wszystko wyjaśnia."?

Dla niektórych ludzi to wszystko wyjaśnia, tak. Ale w odwrotnej sytuacji czy nie mógłby ktoś oświadczyć że dla wiekszości ludzi sednem ewolucjonizmu jest :"Naukowcy powiedzieli tak, Ja temu wierze, to wszystko wyjasnia."?

   Kiedy przestaniesz "być przeciwko nauce"?

Kiedy przestaniesz - bić swoją żone? Innymi słowami to pytanie sugeruje coś co nie jest prawdą. Czasami mniejszość naukowa,rozsądnych osób proponują teorie które póżniej są dowiedzione jako poprawne. My nie "jesteśmy przeciw nauce" w pierwszej kolejności.

Prosze przypomijcie sobie że założycielami współczesnej nauki wszyscy byli kreacjonistami, takimi jak Newton, Kepler, Pascal, Boyle, Galileo i wiele innych. Ich zrozumienie że jest logiczny, Boski Stwórca dał im podwaliny aby szukać naturalnych praw Jego stworzenia, i próbowali zrozumieć Jego myśli. My robimy to samo dzisiaj gdy uznajemy że żyjemy w logicznie zaprojektowanym wszechświecie. Idea że to co widzimy w około nas powstało przez samowybuch (Big Bang) dzięki przypadkowej szansie ? Kreacjonisci, popierający nauke, twierdzą że dowody silnie sugerują coś odwrotnego.

   Co z dinozaurami ?

Mowiąc krótko, one żyly równocześnie z człowiekiem przez tysiące lat naszgo istnienia i wyglada na to że wiekszość wygineła przed naszym wiekiem współczesnym. Pamietaj że słowo "dinosaur" wymyślono 170 lat temu. Legendy o niebezpiecznych gadzich stworzeniach (tzw. smoki) były nam przekazywane przez naszych przodków w całej Europie, z Chin i reszty Azji, w całych Amerykach (Północna, Południowa i Centralna), i są pamiętane także w Afryce. Dlaczego wszystkie te legendy/historie (pojawiające się na zamieszkałych kontynentach,proszę zwróć uwage!) są trywialne i pomijane tylko po to aby dać wiarygodność dla chwilowej teorii ewolucji? W nauce jest ważne aby rozdzielić dowody od interpretacji. Dowody są takie że były dawniej duże niebezpieczne gadzie stworzenia. Mamy kości, udokumentowaną historie oraz odciski stóp; mamy mocne dowody. Interpetacja (albo wiara) że one wszystkie wymarły miliony milionów lat temu jest sporem pomiedzy kreacjonistami a ewolucjonistami. I niezliczone opowieści w udokumentowanej ludzkiej historii bycia zabitym przez smoka/dinozaura i nas zbierających się razem aby zabić je w odpowiedzi (pośród innych ważnych dowodów) jest jasne na naszej stronie...jako teoria stworzenia rośnie silniejsza każdego roku.

   Czy dinozaury nie wygineły 65 milionow lat temu ?

Są dobre dowody na to że Ziemia ma nie więcej niż kilka tysięcy lat. W książkach, zobacz Dr. Ackerman`s "Jest to Młody Świat wszakże".  "65 milionow lat temu" jest współczesnym wynalazkiem umysłu. Ewolucja dostarcza psychicznego schowka dla naszego wszechmocnego Stworzyciela. Ewolucja deklaruje (teologicznie) że nasz Bóg jest słaby albo nie-istniejący. Prawda? Pomyśl co ewolucja twierdzi na temat naszego pochodzenia. Smoki (odnośnie poprzedniej odpowiedz w FAQ) były widoczne i czasem walczyły z naszymi przodkami na wszystkich zamieszkałych kontynentach. Nasi przodkowie byli szczerzy w zapisywaniu zaobserwowanych dużych niebezpiecznych gadzich stworzeń. One żyły równocześnie z człowiekiem. Ludzie widzieli dinozaury. Pewnie, póżniejsze historie zostały ubarwione, lecz ziarnko prawdy takie że ludzie i dinozaury (smoki) żyly w tym samym czasie pozostaje trafne. One żyły w różnych miejscach...ale w tym samym czasie - do póki dinozaury zostały doprowadzone do wymarcia. (Dalej jest kilka żyjących dinozaurów na świecie, tak przy okazji.)

   4004 B.C. ... nie możesz być poważny!!!

Jest właściwie kilka różnych wersji tego co nazywamy "nauka stworzenia." Część kreacjonistów skłania się silnie w strone akceptowania wiekszosci ewolucyjnych interpretacji ale zatrzymuja się w miejscu życia upadającego jednoczesnie i samoistnie w pierwszej kolejności. Ci kreacjonisci argumentują że "pierwotną przyczyna" (albo "pierwszą przyczyna"), to znaczy ze "Ktoś" ... przyśpieszył wczesne wydarzenia i wtedy ewolucja była procesem użytym przez tego "Boga". Na www.creationism.org mamy odnośniki do kilku takich stron, jeśli jesteś zainteresowany. Ale inni kreacjoniści, jak Ci którzy wspomagają tą strone nie zaprzestali nauki ... i doszli do zrozumienia (albo wyznania, jeśli wolisz) że tak naprawde nie ma dobrego naukowego dowodu na popieranie ewolucji w ogóle; i nie ma możliwości aby Ziemia miała ponad 10,000 lat. Jest to skomplikowane, ale wielu z tych "kreacjonistów młodej ziemi" naprawde wierzy że 4004 B.C. jest prawdopodobnie bardzo blisko do oryginalnej daty stworzenia. Wiem że brzmi to całkowicie śmiesznie dla tych którzy wierzą że radioaktywne metody datowania faktycznie działaja, przepraszam.

   40 Dni i 40 Nocy, naprawde?

Właściwie, w Genezis, rozdzial 7 twierdzi że woda podnosiła się w góre w stosunku do lądu przez 150 dni, i obniżała się przez kolejne 150 dni. Całkowity czas Wielkiej Powodzi trwał około 1 roku od wejścia rodziny Noego aż do opuszczenia Arki. To właśnie to co zawsze wyrażnie twierdził. Koniec i kropka. Ale wygląda też na to że padało przeklęcie mocno przez pierwsze 40 dni i nocy tego kluczowego czasu (i były silne wiatry, Gen.8:1). Nie ma widocznych dowodów że deszcz spowodował Powódz i współcześni kreacjoniści nigdy tego nie utrzymywali. Wybaczcie mi tutaj, ale tylko ewolucjoniści utrzymują te fałszywe pojęcie w celu otwartego skalania teorii stworzenia właczajac w to Powódz.

   Jak Arka Noego mogła pomieścic wszystkie gatunki wielkich zwierząt które sa na świecie!

Największe smocze (dinozaurowe) jaja które odkryliśmy dotychczas są wielkości piłki nożnej. Ktoś mogłby zmieścić, dla przykładu, tuzin jaj brachiozaura w bagażniku samochodu, dalej mając wolne miejsce. To też oznacza że nowo wyklute smoki nie były bardzo duże. Misją Noego było zachowanie każdego rodzaju zwierzęcia. I nie potrzebujesz też każdego poddzielonego gatunku. Czy wiesz że wiekszość współczesnych ras psów jest młodsza niż 100 lat ? 2 zdrowe młode kundle mogłyby zachować genom całego "psiego rodzaju" zwierząt. Biblia używa słowa "rodzaj" dla różnych typów form życia. Konie i zebry mogły (i nadal mogą) fizycznie parzyć się produkując zdrowe potomstwo; tak jak i tygrysy oraz lwy, wskazując że one (zgodnie z teorią stworzenia) prawdopodobnie odpowiednio rozwidliły się z tego samego oryginalnego zasobu. Psy i wilki (aczkolwiek uznane jako różne przez ludzi dzisiaj) prawodopodobnie zapoczątkowały z tego samego "rodzaju" także. Istnieje kilka dużych zwierząt (w pełni dorosłe) oczywiscie: żyrafy, słonie, i T-rex pomiedzy nimi. Ale średnia wielkość zwierzęcia to wielkość owcy, tzn. 3 piętrowa Arka była wystarczająco ogromna aby poradzić sobie z rozmaitością rodzajów zwierząt plus ogromną ilością jedzenia dla nich. Specjacja mogłaby zstąpić ponownie z oryginalnego zdrowego początkowego zasobu "kundla". Myśląc naukowo o tym, pokazuje to niesamowicie urozmaicony projekt, huh ?

   Nawet jeśli cała atmosfera byłaby w 100% nasycona wilgocią i zaczełoby padać to niebyłoby wystarczającej ilości wody do zakrycia kontynentów. Powódz była niemożliwa, przyznaj to !

Jest to częsty zarzut i odnosi się do odpowiedzi danej dwa pytania wyżej. Relacja Powodzi w Genezis wygląda na to co tylko Noe widział, i może nie być pełnym obrazem tego wydażenia. Nie ma żadnej wzmianki o lodzie, wiemy że woda wznosiła się (przez pierwsze 150 dni) i było to równoczesne z inicjacją 40 dni deszczu oraz tego że fontanny głebin przerwały się, co jest intrygującym oświadczeniem. Deszcze nie spowodował Powodzi, ale symptomy kataklizmu zaczeły się w tym samym czasie.

   Słona woda wylewająca sie na kontynenty zniszczyłaby wszystkie rosliny, prawda?

Czy kiedykolwiek dodałeś cukier do swojej kawy ale zapomniałes jej zamieszać? W jaki sposób smakowała? Przed Powodzia oceany "nie były zamieszane" jeszcze. Oceany mogły nie być nasycone minerałami przed Wielką Powodzią gdy wody gwałtownie przelały się przez lądowe masy. I wiemy ze naturalne kompletne nasiona roślin (nie wąskie hybrydy, które są słabsze i mniej zdrowe, tak jak wyżejwymienione psie rasy) są zawzięte i mogą upaść, przeżywajac nawet miesiace zawieszone w i transportowane przez wode. Ale z zapisu skamielin wygląda na to że niektóre rodzaje roslin (i wiele stworzeń oceanicznych) nie przeżyło Powodzi i potrzebne były poprawki dla zimniejszego klimatu na Ziemi potem. Pałka (typha), na przykład, rosła do 18 metrów w poprzednich czasach, ale dzisiejsze ostatki ledwo rosną powyżej 1 metra. Współczesny świat jest tylko pozostałością tego co było wcześniej.

   Niebyła Powódz Noego tylko regionalną powodzią?

Niemożliwe. Niektórzy tak twierdzą dzisiejszego dnia, lecz Genezis jest jasna w tym że Bóg zamierzał zatopić cała ziemie; wszystkich ludzi, zwierzeta i ptaki nie będące w Arce byłyby utopione. Średnio człowiek może iść z prędkością 5-6 km/h, poprawnie? Przez 10 godzin ktoś mógł przejść 50-60 km. W 100 dni chodzenia w taki sposób byłoby możliwe przejście kilku tysięcy kilometrów, prawda? (Pomyśl o Amerykańskich pionierach w ich wagonach, przemieżających Północną Ameryke przez chodzenie i jeżdzenie w ich wagonach na zachód przez okres jednego długiego sezonu.) Jesli Bóg miał zesłac "regionalna powódz" wiec dlaczego nie kazał Noemu wybudowac "wagonu Noego" w zamian ? Noe mogł przenieść się kilka dolin dalej aby uniknąć taką regionalną powódz. Geologicznie, obserwujemy głębokie warstwy osadowe pokrywające każdy kontynent. Większość osadów jest naniesiona przez wodę. Głebokie jednakowe grube warstwy rozciągają się we wszystkie strony swiata na ponad setki metrów kwadratowych wskazują na jednorazowe wydarzenie używając potężnego depotyzujacego procesu, którego nie obserwujemy dzisiaj. Te głębokie warstwy, poprzeplatane węglem i złożami ropy (zmiażdzone wcześniejsze życie) są na wszystkich kontynentach, wszystkie wskazujące na globalną powódz.

Potop był globalny. Jest pamiętany w legendach/historiach w każdym zakądku świata, nie tylko w Hebrajskiej relacji. Co jest Twoim ostatecznym fundamentem prawdy? Czy jest to "nauka, falszywie tak zwana" podażanie za trendem albo wierzeniem tymczasowego uzgodnienia?, albo jest to Słowo Boże, z rozpoznaniem że wiekszość naukowców jest czasem w błędzie...? Przez ponad 1,000 lat, od Ptolemiego do Galileo naukowcy byli w błędzie myśląc że wszechświat obracał się w około Ziemi, prawidłowo? Prześladowania Galileo przez Kościół wywodziły się z powodu ich wsparcia (co myśleli że było) "nauką" nauczaną przez naukowców tamtych czasów. Kościelni liderzy wspierali swoich współpracowników ponad Galileo który zaproponował że teoria Greckiego naukowca i matematyka Ptolemego (mająca ponad 1000 lat w tym czasie) może być błędna. "Ufaj wiekszości naukowcom"? ponieważ oni muszą mieć racje...? Nie, czasami wiekszość jest w błędzie. Byli w błędzie wtedy gdy twierdzili że cały wszechświat obracał się w okół Ziemi i są dobre dowody na to że są w błędzie dzisiaj proponując że my jesteśmy kosmicznym wypadkiem który eksplodował z niczego bez powodu. Tylko statystyczne zdarzenie bez Boga przed którym trzeba odpowiadać, więc żyj swoim życiem tu i teraz; ludzie ustalają zasady; ludzkie ustanowienia są ostateczną władzą.

   Czyż Małpi proces (Scopes Trial in 1925 a.k.a. the Monkey Trial USA) nie ujawnił że ewolucja wygrała i stworzenie przegrało - porażająco!

To własnie liberalne media i Hollywood konsekwetnie odnotowywały od tego czasu.

   Dlaczego jesteś nietolerancyjny na poglądy innych ludzi??

Łącze się i komunikuje się z obiema stronami odnośnie tej ważnej kwestii...w przeciwieństwie ... do liberalnych medii i Hollywood po przez ostatnie lata.

   Przyprawiasz mnie o mdłości Ty płasko-ziemny-kreacjonisto !

To nie tyle pytanie, samo w sobie, lecz wersje tego typu komentarzy bywają częste. Zazwyczaj wydaje się że pochodzą od młodych ludzi którzy chcą kreacjonistów (albo kogokolwiek innego kto niezgadza się z nimi na cokolwiek, właściwie) postawić w ich miejscu. Oh, aby być znowu młodym!  :-)

Wiesz co, jedną rzecz Ja zawsze swobodnie stwierdzam przed sceptycznymi grupami to że jesli nawet całkowicie się nie zgadzają z moimi konkluzjami, prosze rozważ dowody na podstawie ich wartości. Ludzie którzy sugerują nowe najlepsze teorie 10 albo 20 lat od teraz bedą tymi którzy także właczają dowody które są po cichu odrzucane przez specjalistów tego pokolenia ponieważ dane nie pasują do ich teorii (zobacz następne pytanie poniżej).

   Radioaktywne datowanie dowodzi że kreacjonizm nie mogł się wydażyć, prawda?

Kreacjonisci stoją po stronie nauki sprawdzonej i możliwej do powtórzenia. Ahem, ponownie, kreacjoniści są tymi którzy stoją po stronie nauki. Ewolucjoniści po cichu odrzucają nauke kiedy jest im to wygodne! Skały nie pojawiają się z nadrukiem daty na nich, ani nikt nie widział ich starzejących się ponad (jak wierzą) miliony lat. Radiometryczne datowanie jest w jednej-trzeciej faktem a w dwóch-trzecich założeniem, i jest nie do odtworzenia. Przepływy lawy występujące w udokumentowanych czasach historycznych datowane są na mające miliony lat. To nie daje nam żadnej pewności w aktualnych zgadywaniach co do rzekomego długiego wieku ziemi.

Na każdej skamieniałej smoczej kości znajduje się rozpoznawalny węgiel. (Wedle aktualnej ewolucyjnej teorii te kości muszą mieć przynajmniej 65 milionów lat, prawda?) Kreacjoniści zeskrobali trochę tego węgla i okresowo wysyłali próbki do laboratoriów (C14) dla odczytania wieku; rezultaty ukazały ze węgiel z powiązanego dinozaura miał maksymalnie tysiace lat. Nauka triumfowała. Ewolucjoniści wpadli w gniew gdy kreacjoniści opublikowali pózniej skąd badany węgiel pochodził. Innym przykładem jest nowy stożek lawy na wzgórzu Św. Heleny.  Ma jedynie 35 lat, lecz radioaktywne datowanie (K-Ar) wskazało że ma 1 milion lat! ...Coś tutaj jest bardzo, bardzo nie w porządku. Pompeje i Hawaje także maja historycznie udokmentowane pływy wulkaniczne które dowodzą że datowanie K-Ar nie sprawdza się. Jednak ewolucjonistyczny wysoki kapłan trzyma się kurczowo swoich wierzeń o pradawnych datach gdyż nie ma innego wyśnionego "dowodu" który ukazuje im Ziemie która ma ponad 10.000 lat. Większość rzek i wodospadów ukazują że Ziemia ma tylko tysiące lat. Mitologiczne-eony lat poprostu nigdy się nie wydażyły. To jest nauka; przebadanie i możliwość powtórzenia o takiej nauce my mowimy. Te testy .. mogą być powtórzone, wskazówka, podpowiedź.

   Co ze skamieniałościami (zapisem skamielin)?

"Najlepszy przyjaciel kreacjonistów" (tzw. skamieliny) dalej wykazuje całkowity brak form przejściowych pomiędzy gatunkami. Pewnie, każda generacja ewolucjonistów ma kilka nowych, lecz żadna z nich nie wytrzymała próby czasu. Ostatnio mocno starają się twierdzić że "dinozaurom wyrosły pióra" aby potwierdzić chwilową teorie ewolucji. To także upadnie płasko. Poczekaj i zobaczysz. (Chociaż mają dobrych artystów,czyż nie ?) Oni mają wspaniałe ilustracje "prawdopodobnych" przejściowych form, bez najmniejszego kawałka naukowego dowodu potwierdzającego to. To smutne co oni robią dzieciom przez taką propagande.

   Ludzka (humanoidalna) ewolucja jest FAKTEM!  Przyznaj to!

Ludzie żyjący dzisiaj różnia się pojemnością czaszek od 700cm3 do 2200cm3, nie mający zależności pomiędzy wielkością czaszki a inteligecją. (Średnio to około 1300 do 1350cm3; centymetrów sześciennych.) Żyłem w Tokio, Japonia przez 5 lat. Ich średnia "wielkość mózgu" jest o wiele mniejsza od mojego (jako wysoki człowiek rasy białej) ale zapewniam Cię że Japończycy to bardzo mądrzy ludzie. Jeśli popatrzymy na komputery, jeden mógłby argumentować że obwody które są bliżej siebie to pracują efektywniej i szybciej, ... więc mniejszy rozmiar mózgu wcale nie musi być wadą, prawda?  Kiedy ewolucjonisci formują stare nieme czaszki od małej do wiekszej (i celowo ukrywają te starożytne czaszki które są wieksze niż dzisiejsza czaszka o średniej pojemności) robią błędne założenie łącząc wielkość mózgu z inteligencja - lekceważą rozum! Dodatkowo ich radioaktywne metody datowania nie działają w pierwszej kolejności (jak opisane wyżej), wiec nie mają zielonego pojęcia jak stara jest każda z czaszek w pierwszej kolejności.

Przepraszam, ale co się dzieje z koścmi osobnika który nie miał wystarczających ilości wapnia w jego diecie? Albo brakowało mu miedzi, dla przykładu, miałoby to szkodliwy efekt dla rozwoju mózgu. Jeśli, w przeszłych czasach, wielu ludzi jadło tylko lokalne pożywienie ... (zostań ze mną tutaj) i lokalna gleba w różnych miejscach ma braki selenu, magnezu, albo żelaza, albo jakiekolwiek innych śladowych minerałów...wtedy to by wpłyneło na każdą osobę lub zwierzę w danym miejscu przez wszystkie generacje, prawda? Kiedy badamy człekokształtne skamieliny, rozważmy wszystkie naukowo logiczne możliwości (wliczając potencjalne wrodzone defekty), i nie używajmy tylko wyselekcjonowanych nieszczerych próbek z dziesiątek tysięcy znalezionych człekokształtnych pozostałości (ukrywając lub ignorując ogromną ich wiekszość!) mając na celu opublikowanie i fundowanie chwilowej ewolucyjnej teorii uwieżytelniając ją - innymi słowami, oni proklamują ewolucje za wszelką cene wbrew dowodów w skamielinach. Będzie to Nas drogo kosztować jeśli pozwolimy im kontynuować na oszukiwanie publiki używając fałszywych, sfabrykowanych dowodów. Skamieliny(zapis skał) (tzn. najlepszy przyjaciel kreacjonistów) pokazują że każdy rodzaj zawsze różnił się we wnątrz rodzaju, co jest dowodem na niesamowicie mądry projekt.

Co robi ewolucja? ( Tak, zadaje Ci poważne pytanie!) Wypełnia potrzebę poznania naszego początku. Nie jest możliwa do zbadania i powtórzenia. I kiedy kreacjoniści pokazują że ewolucja jest sprzeczna z naukowymi dowodami, wtedy ewolucjoniści robią się zli. Zli? Przepraszam? Ja myślałem że to była "nauka"... darmowa wymiana wiedzy i dowodów i wszystkiego. My zagrażamy ich religii. Kim jesteśmy jako ludzie? Dlaczego tutaj jesteśmy? Dokąd zmierzamy? 3.5 bilionów bazowych par ludzkiego DNA. Wow! Ja nie mam wystarczającej wiary aby uwierzyć w przypadkową szanse naszego początku. To jest inny...inny rodzaj nauki, czyż nie?

   Czyż nikt nie wie że "kreacjonistyczna nauka" jest oksymoronem?

To jest ostateczna starożytna historia o której mówimy - nasze pochodzenie. To czyni z tego kontrowersyjny temat który dotyka głęboko każdego z nas. Faktycznie bardzo głęboki i to czyni z niego zagrożenie. Jest to niepodobne do każdego innego rodzaju nauki. Jeśli jest gdzieś tam Bóg który nas stwożył i twierdzi że ma prawo osądzić nas po tym życiu, po tym czasie nauki i próby, to jesteśmy szalonymi głupcami jeśli zdecydowanie przeciwstawiamy się rzeczywistości, zamykamy nasze kolektywne oczy i zgodnie oznajmiamy że ON nie może istnieć. Wszakże jesteśmy małymi, ograniczonymi stworzeniami przywiązanymi do delikatnej niebieskawej kulki w kosmosie która znajduje sie po jednej stronie szczególnej galaktyki; ograniczonej tylko do 5 zmysłów. I niektórzy z naszych "madrzejszych" ludzi, uważających się za będacych madrymi, zakładają że wszystko co jest musi miec odpowiedz w naszym ograniczonym rozumowaniu albo nie może istnieć? "Ewolucyjna nauka" której towarzyszy pycha może równie dobrze być nazwana oksymoronem, lecz nie termin "kreacjonistyczna nauka" która przede wszystkim rozpoznaje iż My i nasze proste rozumowanie nie są centrum tego wszystkiego co jest.

   Kreacjoniści nie publikuja spojrzeń naukowych dla recenzji, dowodząc że nie robią poprawnej nauki, prawda?

Wieć... jest to strasznie wygodne że Ci sami "obrońcy z wieży kości słoniowej" którzy odrzucają nie pochwalane manuskrypty odwracają się i pózniej obwiniają kreacjonistów o to że nie pozwala im się na publikacje jakościowych badań w ich naukowych publikacjach.

Ostatnio Dr. Henry Morris z Institute for Creation Research (Instytutu Badania Kreacjonizmu) zaznaczył że anty-kreacjonistyczne uprzedzenie stało się tak intensywne w środowisku akademickim że wielu naukowców kreacjonistów pracujących w przemyśle lub służbie zdrowia nie może otwarcie mówić albo pisać przeciwko ewolucji bez bycia zbojkotowanym albo wylanym z pracy.  Pogląd pod presją podczas rywalizacji o szacunek i rozwój kariery ma swoje limitacje. Ewolucjoniści zdecydowali że nie ma "Boga" (żadnych konsekwencji) przed którym trzeba odpowiedzieć, co oznacza że ludzkie uzgodnienie jest najwyższa formą do rozróżnienia prawdy. Jak jakikolwiek nauczający ewolucji profesor mogłby przełamać szeregi i mieć nadzieje na utrzymanie jego lub jej pracy? Z przełamującego (nie bojący się Boga) takie uzgodnienia czyni, z definicji, błędnego; zrozum to że bez "Boga" przed którym trzeba odpowiedzieć, korupcja bedzie rosnąć w siłe chyba że będzie złamana z zewnatrz (nie inaczej jak korupcja wewnatrz departamentu policji, politycznego reżimu, czy fałszywej religijnej hierarchi).

Szanowane Creation Research Society (Stowarzyszenie Rozwoju Kreacjonizmu) aktualnie zrzesza 650 członków, którzy wszyscy mają zaawansowane stopnie naukowe. Wielu z nich opublikowało doskonałe naukowe artykuły. CRS (Creation Research Society - Stowarzyszenie Rozwoju Kreacjonizmu) także regularnie publikuje naukowe czasopismo i dwumiesieczny biuletyn zamieszczający różnorodne artykuły o tematyce naukowej.

   Ewolucja to nauka; kreacjonizm to religia.

To oświadczenie wiary przez szyderców jest powszechne. Ja zazwyczaj odpowiadam tylko krótko na takie bezceremonialne komentarze. Ale tutaj nadmienie że ewolucja jest procesem wierzeń aby wytłumaczyć nasze pochodzenie. Przez tysiace lat ludzkiego uprawiania roli oraz hodowli zwierząt nikt nigdy nie zaobserwował jej jako występującą. Dalej "no bona fide"(brak dobrej wiary) w skamieniałości przejściowe; ani jednej. Ustalone radioaktywne metody datowania dla postulowania milionów ("mity"-liony) lat nie wytrzymują metody badania i powtarzania naukowej analizy. I czasami...Przyznam to...Ja lubie zmieniać zwyczajowe słowa w debacie, dla efetku. Będe dyskutował zamiast debatować pomiędzy "kreacjonistyczna nauka vs. religia ewolucji". Makro-ewolucja (od molekuł do człowieka, automatycznie z upływem czasu) jest silnie wyznawana przez ich zwolenników ale nie jest to jedyna teoria w mieście.

   Jaka jest różnica pomiędzy makro-ewolucją a mikro-ewolucją?

Makro-ewolucja jest teorią w której jedna forma życia może stać się odmienną formą życia jeśli damy jej wystarczającą ilość czasu i okazji. Mikro-ewolucja to jednakże obserwacja biologicznych procesów ukazanych w potomkach które są podobne do (lecz oczywiście nie są klonami) ich przodków. (Czyż nie jest to zdumiewające że Stworzyciel wbudował automatyczne dostosowywanie się wewnątrz każdego gatunku!) Dziecko zazwyczaj odziedzicza widoczne cechy od obojga rodziców, i tym podobne. Mikro-ewolucja jest naukowa. W ten sposób nasz Stworzyciel zaprojektował życie, różnorakie specjacje mogące występować w każdym dostępnym "rodzaju" życia. Obserwuj uważnie--kiedy ewolucjoniści oferują swoje dowody uwierzytelniające makro-ewolucje, to ZAWSZE podają przykłady mikro-ewolucji, mając nadzieje że Ty nie zauważysz różnicy. Prawa genetyczne Mendela pokazują nam dlaczego mikro-ewolucja nie prowadzi do makro-ewolucji.

...Jest o wiele więcej pytań, odmian takich pytań oraz wyzwań które ludzie zadają. Przy odrobinie szcześcia to FAQ odpowie na niektóre pytania które mogły Ci się nasunąć odnośnie tego ważnego tematu. Jeśli jesteś osobą która boi się Boga, proszę pomódl się odnośnie zrozumienia tej podstawowej kwestii. Po sprawdzeniu obu stron - możesz dojść do całkowicie innej konkuzji, ale prosze przynajmniej rozważ możliwość iż powód dla którego to napisaliśmy i opublikowaliśmy całą tą informacje na stronie internetowej jest nadzieja że ten artykuł będzie budujący i informujący dla Ciebie.

======

W czasie Upadku, kiedy Adam i Ewa zgrzeszyli straciliśmy bezpośredni kontakt z naszym Stworzycielem. To stało sie okolo 6,000 lat temu. W tej interweniującej generacji stało się walką utrzymanie i przekazanie w tym miejscu we wszechświecie w jaki sposób wrócić do właściwego miejsca z NIM. Tak jak nasi przodkowie rozeszli sie po Powodzi i zachowali oraz przekazali odmiany historii właczając w to 250 dalej pamietanych sprawozdań z Powodzi! Żadna kultura w historii nie może się cofnąć dalej niż jakieś 5,000 lat. Tak się ma sprawa na całym świecie. Jednakże, od ponad 200 lat jest rosnący nacisk ze strony "nowoczesnego współczesnego człowieka" aby całkowicie zapomnieć to co zostało z naszej prawdziwej starożytnej historii która ma tylko tysiące lat w całości, aby zamienić ją przez mitologiczne "miliony" domniemanych lat, to że jesteśmy kosmicznym wypadkiem i aby razem stać przeciwko naszemu Stworzycielowi. "Obcy" (tzw. upadli aniołowie; znajome duchy albo fałszywi bogowie z dawna w nowych przebraniach) będą mogli wkrótce wkroczyć na scene aby uwieńczyć nadchodzące anty-historyczne fałszerstwo. Prosze nie daj się zwieść poprzez duchowe zwodzenie ewolucji i we wszystkie rzeczy do których prowadzi wiara w ewolucje.

Zamkne to modlitwą która nawet ateiści i anty-teiści mogą się pomodlić w ciszy i szczery sposób: "Stworzycielu, jeśli jestes tam i jesli możesz mnie usłyszeć, proszę pomoż mi."  Poprostu zrób pierwszy krok. Nie jesteśmy sami w tym wszechświecie.

Paul Abramson,  edytor of:  www.creationism.org          MP3 Audio Nauczanie
 
  
Other Creation Science FAQs:
 

CMI • Creation Ministries Intl. - Creation Answers  FAQ

ICR • Institute for Creation Research  FAQ  

CSC's  "In the Beginning"  - Full Index  

AIG • Answers In Genesis  FAQ

(Media/Reporter Info)  Creationism.org's - "Press Release"

 

<http://www.creationism.org/polish/creationism_faq_pl.htm>

 

Główne
F A Q
Linki
PL Artykuły
Książki
Obrazy
MP3
Video