Сім чудес гори Св. Олени
Ллойд і Доріс Андерсони    http://www.creationism.org/ukrainian/7wonders_uk.htm

Вступ:  Сім чудес, приведених нижче, - це сім геологічних особливостей рельєфу, що з'явилися в результаті вулканічної діяльності 80-х років і представлені в Інформаційному Центрі Сотворіння Гори Св. Олени. Унаслідок того, що вони були сформовані швидко, це суперечить еволюційній думці, яка приписує довгі роки для таких утворень. Ми називаємо їх «чудесами» тому, що вони навіюють благоговійний страх. Фактично, це наше переконання, що ці чудеса є повідомленням від Бога з метою нагадати людині про швидкість, з якою Він створив світ.
Вибух вулкану, 18 травня 1980
Вибух вулкану,  18 травня 1980

1.  Гора змінилася до невпізнання протягом 9 годин.  Гора Св. Олени була визнана найкрасивішою серед піків Каскейд. Конусоподібна, покрита снігом, вона підносилася над лісистими глибокими ярами з кристально чистим озером на північ від неї. У березні 1980 року магма почала рухатися у напрямку до гори, розколюючи її на частини. Потужний землетрус о 8 годин 32 хвилини ранку 18 травня послужив причиною того, що північний схил обрушився у долини, розташовані внизу, вивільнивши внутрішній тиск бічним віялоподібним вибухом, спрямованим на північ. Цей перший восьмихвилинний спалах знищив 230 кв. миль лісу.

Гора продовжувала вивергатися до вечора, витрачаючи силу 20 000 атомних бомб, скинутих на Хіросіму. Протягом тих дев'яти годин 1/4 частина вершини і центральна частина гори повністю зникли, залишивши величезний зяючий подковообразний кратер. Глибокі яри були заповнені, 250 футів матеріалу було відкладено на дні озера, річка, яка текла по північному і північно-західному схилах гори була похована, у середньому, під 150 футами відкладень. Всього за 9 годин район перетворився на жахливий, позбавлений життя місячний ландшафт.

Протягом 150 років геологічна еволюція применшувала роль катастрофічних подій. Проте, величезна геологічна зміна, спричинена дев'ятигодинним виверженням невеликого вулкана, потребувала б мільйону років поступових змін.

2.  Каньйони сформувалися за п'ять місяців.  У наступні п'ять місяців після виверження вулкану було сформовано два каньйони з грязі й пірокластичних потоків, що забезпечило дренаж для кратера розміром 1,5 х 2,0 милі. Первинний дренаж, Каньйон Степ, близько 700 футів завглибшки. На схід від нього знаходиться Каньйон Лувіт. Обидва каньйони прорізалися через 100-футову товщину твердого каменя. Невеликі річки протікають через кожен з каньйонів. Типовим еволюційним поясненням є те, що невелика річка поступово формує каньйон протягом величезної кількості років. В цьому випадку ми знаємо, що каньйони були сформовані швидко; потім струмок почав протікати через них. У підручниках сказано, що найбільш вражаючий каньйон у світі, Гранд Каньйон, був сформований ерозією води більш ніж за 100 мільйонів років. Зараз вчені, які спеціалізуються на геологічній ерозії, вважають, що він був сформований швидко, подібно до цих каньйонів на горі Св. Олени.
 

 

3.  Бедлендс (безплідні землі) сформувалися за п'ять днів.  Топографія бедлендс знайдена в Південно-західній і Південній Дакоті. Це відбувається там, де сипучий матеріал піддається ерозії у групах кам'яних структур, залишаючи зубчастий, але живописний ландшафт. Стандартним поясненням таких земле утворень є те, що вода протягом століть вимиває уламкові матеріали, залишаючи кам'яні образи, що стоять мов скульптури.

Масивний обвал на горі Св. Олени приніс з собою величезну кількість льоду і снігу, хоронячи їх в глибині долини, розташованої на північ. Протягом дня випало 30 футів 550-градусного (за Фаренгейтом) попелу, що швидко розтопило лід, утворюючи парові «спалахи». Це той самий енергетичний процес, що створював вибухи в горі протягом всього дня. Перетворюючись у пару, вода розширюється в 1700 разів. Коли це відбувається миттєво, це і є вибух. Врешті-решт, у результаті подібних вибухів, вся вода була витрачена.

Коли розжарений попіл вкрив похований в долині лід і сніг, викликаючи цим розтоплення льоду і утворення парових спалахів, утворилося те, що відоме як «ями після парових спалахів» (до 125 футів завглибшки). Вони мали майже вертикальні стінки, поки сила тяжіння не обрушила їх, утворюючи ефект «лощин і рівчаків», однієї з особливостей топографії бедлендс. Чарівні риси рельєфу бедлендс у США могли б бути утворені катастрофічними силами також як і вулканічною діяльністю.

4.  Горизонтальні геологічні шари сформувалися протягом трьох годин.  12 червня 1980 року третє вибухове виверження утворило 25 футів нашарувань, що здивувало геологів. Традиційно вважається, що формування послідовних нашарувань вимагає величезної кількості часу; проте понад 100 шарів накопичилося в основному у період від 9 до 12 години ночі. Поки викиди швидко піднімалися на 9 миль над горою, пірокластичні потоки, хвиля за хвилею, почали мчати з кратера вниз у напрямку до північного схилу, раз від разу покриваючи нижню долину новими шарами. Кожен з них мав розмір від частки дюйма до більш, ніж одного ярду завтовшки, і на це потребувалося від декількох секунд до декількох хвилин.

Геолог Стівен Остін описав ці пірокластичні потоки як такі, що зносять все на поверхні землю, неприборкні, турбулентні водні суміші, що складається з дрібних вулканічних уламків. Вони рухалися вниз по схилу гори з швидкістю урагану, залишаючи відкладення з температурою 1000 градусів за Фаренгейтом. Можна було припустити, що кожне відкладення буде гомогенізовано і ретельно перемішано. Дивно, що ці високошвидкісні тістоподібні потоки розжареного попелу і пемзи розділялися на крупні і дрібні частинки, бездоганно визначаючи шари. Такі особливості слідують законам, які управляють потоками, що було продемонстроване у лабораторних осадових баках.

Подібні тонкі шари зустрічаються у Песчаніках Тапітс у Гранд Каньйоні. Традиційна мудрість говорить про те, що вони були сформовані повільним і тривалим відкладенням осадів протягом довгих років. І розчин, що містить газ, який сформував шари на горі Св. Олени, і розчин, що містить воду, який сформував шари Тапітс, слідують одним і тим же законам фізики. Виверження вулкана показало, що такі утворення можуть бути сформовані досить швидко. Всесвітній Потоп утворив Песчаникі Тапітс за короткий час.

5.  Річкова система сформувалася за дев'ять годин.  У результаті обвалу, що відбувся 18 травня, річка і автодорога, яка вела до озера Спірит, були поховані в середньому на глибині 150 футів. Також були поховані інші витоки в районі 23 кв. миль Верхньої Доліни Тутл і було загромаджене гирло долини. Протягом 22 місяців не було шляху для відтоку води до Тихого Океану.

Тоді 19 травня 1982 року виверження розтопило величезний шар снігу, що накопичився в кратері під час зими. Води, перемішані з уламковим матеріалом на схилах гори, створювали величезний потік грязі. За 9 годин, поки не бачила жодна жива душа, потік грязі викарбував зв’язану систему дренажів на більшій частині долини і відновив шлях до Тихого Океану. Дренажі включали щонайменше три каньйони 100 футів завглибшки. Один з них отримав прізвисько «Маленький Гранд Каньйон в Тутлі», тому що це була модель Гранд Каньйону у масштабі 1/40.

Те, що величезна кількість води або грязі здійснює швидко, для маленької кількості води або грязі потрібуватиме вічність.

Згідно еволюції, геологи приписували довгі періоди часу для формування 16 кв. миль Ченнельд Скеблендс у Західному Вашингтоні. У 70-х роках вони, нарешті, визнали, що це величезне геологічне утворення, що включає Гранд Кулі, виникло не більше ніж за 2 дні у результаті катастрофічної події. Катастрофічні події краще за всіх пояснюють величезні еродовані утворення на поверхні землі. В історії приблизно 300 народів згадується про подію, адекватну Всесвітньому Потопу.

6.  Колоди, що потонули, всього за десять років сталі схожі на багаторічні ліси.  Мільйони дерев були змиті в озеро Спірит у день основного виверження. Рік за роком вони насичувалися водою і поступово йшли на дно. Густе коріння дерев все ще складає 10% колод. Ці колоди пішли до дна у вертикальному положенні і їх коріння швидко стало вкриватися осадами, що постійно змиваються в озеро. Це створило враження, що дерева росли і загинули там, де вони потонули, один ліс наверху іншого протягом довгого періоду часу.

Такі утворення знайдені й в інших місцях, включаючи Спесимен Рідж в Національному Парку Єлоустоун. Там геологи знайшли ліси, що «укорінилися» у 27 різних шарах відкладень гірського хребта, і вони зробили висновок, що спостерігають 27 лісів, які послідовно виросли на цьому місці. Напис пояснення біля підніжжя Спесимен Рідж відображав їхню помилку. В ньому мовилося: «27 виразних шарів скам’янілого лісу, який процвітав тут 50 мільйонів років назад, поховані усередині вулканічної породи, яка складає гору».

Сьогодні правда відома і напис прибраний. Вчені усвідомили, що явище озера Спірит пояснює Спесимен Рідж. Дерева плавали по озеру, ставали зволоженими і йшли на дно через якийсь період часу, створюючи видимість безлічі лісів, що ростуть один на іншому. Формація 50 мільйонів років могла б утворитися всього за декілька років плюс час, необхідний для скаменіння колод (від 100 до 1000 років).

7.  Нова модель швидкого утворення кам'яного вугілля.  Доктор Стівен Остін написав свою докторську дисертацію в Університеті штату Пенсільванії, використовуючи нову модель утворення кам'яного вугілля, яка базується на його вивченні кам'яно-вугільного басейну в штаті Кентукі. У той час, як геологи використовували модель болотяного торфу для пояснення утворення кам'яного вугілля за період більш ніж 100 років, Остін відстоював переконання, що дане пояснення не відповідає істині тому, що кам'яне вугілля має крупну текстуру подібно до кори, а не дрібну, як болотяний торф. Болотяний торф складається з кореневого матеріалу, а кам'яне вугілля - ні. Болотяний торф залягає в шарах грунту, а вугілля - найчастіше в кам'яних відкладеннях. Не було випадку, коли болотяний торф перетворився б у вугілля.

Остін запропонував вивчення моделі плаваючого килиму, коли водна катастрофа змила мільйони акрів лісу і сплутала їх у килими. Ці килими плавали на поверхні океану, що покриває штат Кентукі, ударяючись один об одного, і кора опускалася на дно. Подальша вулканічна діяльність забезпечила теплом і тиском, що є кінцевими складовими, використовуваними в лабораторіях для утворення кам'яного вугілля. У результаті з'явилися багаті пласти кам'яного вугілля у штаті Кентукі й ступінь доктора наук для Остіна.

Всього десять місяців потому гора Св. Олени почала вивергатися, викидаючи величезну кількість рослинності в озеро Спірит, включаючи мільйони колод дерева. Доктор Остін виявив в озері колоди, з яких кора була зідрана. Дно озера на 3 фути було вкрите корою, змішаною з іншою рослинністю й осадами. До цих пір цей матеріал залишається, як просто поволі гниюча рослинність. Але якщо катастрофа забезпечить потрібну кількістю тепла і тиску, даний матеріал швидко перетвориться на вугілля. Дослідження доктора Остіна свідчать про те, що ідея утворення кам'яного вугілля, яка вимагає мільйонів років, украй сумнівна.
 

"Сім чудес гори Св. Олени"
<http://www.creationism.org/ukrainian/7wonders_uk.htm>

Головна:  Українська
www.creationism.org