İnsanlar Tarafından Oluşturulan Dinozor Resimleri

Dr. Dennis Swift
Arkeolog, Maceracı, Vaiz!


 
 
Dr. Dennis Swift <drdino1@hotmail.com> aktif bir yaratılış bilim araştırıcısıdır. Her yıl birkaç kez uzak ülkelere seyahat eder, yerel kuruluşlarla birlikte çalışır ve ilk insanlardan kalma ilginç sanat eserlerinin varlıklarını dikkatle kaydeder. Aşağıda bu tür eserlerden iki setin fotoğrafları yer alıyor.


Evrimciler, insanların yaklaşık son 200 kadar yıl içinde hiçbir canlı dinozor görmeleri mümkün olmadığından sözde antik Yeryüzü tarihi hakkında milyonlarca yıl şeklinde inançlar oluşturmuşlardır. Onların düşüncelerine uygun olarak, milyonlarca yıl inancı, Kutsal Kitap’ın insanlık ve yaşamın bütünü hakkındaki iddialarına direkt olarak aykırıdır, çünkü yeryüzü sadece 6.000 kadar yıldır var olmuştur.

Dinozorlardan Kutsal Kitap’ta ve antik edebiyatta söz edilmiştir. Onlara ejderha diyorlardı. (“Ejderha” sözcüğü 1840’larda, örneğin, dinozor/ejderha türlerinin çoğu ya da hepsi yok olduktan sonra icat edilmişti.) Çin’de, Tayland’da, Vietnam’da, Almanya’da, Rusya’da, antik Roma’da, Anglosaksonlar arasında, Afrika’nın birkaç bölgesinde ve hatta Kuzey ve Güney Amerika’nın değişik yerlerinde hatırlanan “ejderha” efsaneleri bulunmaktadır. İnsanlar (ve büyük bir olasılıkla çevresel değişimler) binlerce yıl içinde dinozorları öldürmeden önce, insanların dinozorları (ejderhaları) vahşi doğada gördüklerine dair dünyanın her tarafından kanıtlar bulunmaktadır!

Bu resimler öykünün bir kısmını anlatır. Onları kendiniz burada inceleyin. Varlıklarının evrimsel inançlara aykırı olması, onların gerçek olmadığı anlamına gelmez. Birçoğu 1940’lar ve 1950’lerde bulunmuş olan bu eserler sessiz birer tanıktır. Dinozorların kuyruklarını arkalarından sürüklemediklerine dikkat edin. Yavaş öğrenen evrimciler, sonunda antik insanların doğrudan yaptıkları gözlemler aracılığıyla her zaman bildikleri şeyleri, sonunda öğrenmiştir.

Yukarıdaki metnin yazarı: Paul Abramson
www.creationism.org adlı web sitesinin editörü

Resimler: © 2003 Dennis Swift. Her Hakkı Saklıdır.


 
 
 
Acambaro, Meksika
Dinozor Heykelcikleri

 
Nazca, Peru
Üzerinde Dinozor Resimleri Olan Çanak Çömlek
 

 
"İnsanlar Tarafından Oluşturulan Dinozor Resimleri"
<http://www.creationism.org/turkish/swift_tr.htm>

Ana Sayfa:  Türkçe
www.creationism.org