Türkçe adı - Turkish Name   İngilizce adı - English Name   Yazar - Author Sayfa adeti
# of Pages
Kutsal Kitap, Bilim ve Yaratılış The Bible, Science & Creation Dr. Henry M. Morris
 20

Dr. Morris şöyle diyor: “Birçok insan Charles Darwin’in 1859'da Doğal Ayıklama Yoluyla Türlerin Kökeni adlı yapıtını yayınladığında bu soruların tümünü yanıtladığını düşünüyor. . . Ancak çok şaşırtıcı olan gerçek şu ki, Darwin ne ‘doğal ayıklama’ya göre ne de başka bir sürece göre yeni bir türün ortaya çıkışını kanıtlayabilmiş değil. Yapıtı da sırf tahminlerden ibaret olup kanıtlanmamış bir sürü iddiayla doluydu.”

Eğer insanlığın başlangıcını daha mantıklı ve bilimsel bir şekilde anlatan, üstelik hayatınıza daha derin anlam ve sevinç verebilen bir müjdeyi dinlemeye hazırsanız Bilimsel Yaratılış Modeli’nin (Scientific Creationism) yazarı olan Prof. Dr. Henry Morris’in bu kitapçığını mutlaka okuyun!


Bu kitapçığı okuyun

Bilimsel Yaratılış Modeli Scientific Creationism Dr. Henry M. Morris
257

Bilimsel kanıtlar neyi destekliyor? Tanrısal yaratılışı mı, Tanrısız evrimi mi, yoksa bunların ortasındaki bir şey mi?

Minnesota Üniversitesi’nden doktora sahibi olan Morris, 13 yıl Virginia Teknoloji Enstitüsü ve Devlet Üniversitesi’nde (Virginia Polytechnic Institute and State University) inşaat mühendisliği bölüm başkanlığı yaparken hidroloji mühendisliği dersleri de verdi. Bilim dünyasına 40’tan fazla eser kazandırdı. 1970 yılında Yaratılış Araştırma Enstitüsü’nü (Institute for Creation Research) kurarak başkanlığını emekli oluncaya kadar sürdürdü. Yaratılış Araştırma Enstitüsü’nde görev alan bilim adamları, konuyu ayrıntılı biçimde araştırıyor ve ünlü bilim adamlarının çok ilginç bulgularına da yer veriyorlar.

Bu kitap, ister Müslüman, ister Hıristiyan, ister Ateist olsun, bu konuyu araştırmak isteyen herkes için çok önemli bir bilgi kaynağıdır. Bilimsel yasaların gerçekten hangi dünya görüşünü desteklediği konusunda belki de farklı düşünüyorsunuz; ama bu derin konuyu araştırmak için elinizdeki kitabı kesinlikle yararlı, düşündürücü ve güvenilir bulacaksınız. Kitabın sonundaki dizinler, size, araştırmalarınızda kolaylık sağlayacaktır.

Bu kitabı oku


Dinozorlar: Tanrı'nın Olağanüstü Tasarımı Dinosaurs by Design Dr. Duane T. Gish
 88

Herkes dinozorları tanımak ister! Dinozorlar – Tanrı’nın Olağanüstü Tasarımı onların gerçekten neye benzediklerini anlamanız için sizleri dinozorların heyecan verici dünyasına götürüyor. Fosillerin nasıl oluştuğunu, nasıl çıkarıldığını ve müzeler için nasıl bir araya getirildiğini keşfedin. Nuh’un gemisine binen ve Tufan’dan sonra kendilerini yabancı bir dünyada bulan dinozorlarla birlikte yolculuk yapın. Dinozorlara ne olduğunu ve günümüzde yaşayan olup olmadığını keşfedin. Tanrı’nın tasarladığı ve yarattığı bu muhteşem yaratıklar hakkında daha fazla şey öğrenmek için bu heyecan verici macerada bize katılın.

Evrim: Fosiller HÂLÂ HAYIR Diyor! Evolution: The Fossils STILL Say NO! Dr. Duane T. Gish
     (1921 - 2013)
461

...Fosiller HÂLA HAYIR Diyor!

"Dr. Gish'in büyük yankı yaratan ve ilk kez 1973 yılında yayınlanan, Evrim: Fosiller HAYIR Diyor! adlı kitabının devamı olan bu kitap, çok daha kapsamlıdır. Fosil kayıtları ve bulguları, Dr. Gish'in 25 yıl önce ilk kitabı için gerekli bilgileri toplamaya çalışırken, evrimi ret etmiş olsa da, aradan geçen 25 yılın yeni keşif ve bulguları (evrimci bilim adamlarıyla yapılan 300'ü aşkın tartışma, geniş araştırma ve çalışmalar), evrime karşı savı daha da sağlamlaştırmaktadır.

Fosil kayıtlarının evrime HÂLÂ HAYIR dediğini vurgulayan güncelleştirilmiş bu yeni kitap, tamamiyle bilimsel verilere dayanmaktadır. Evrimciler, "böyledir" şeklindeki hikayeleri üretiyorlar, ama, büyük öneme sahip fosil kayıtları alanında makro evrim için hiçbir bilimsel kanıt gösteremiyorlar. Dr. Gish'in kitabı bu gerçeği hiçbir tereddüte yer bırakmayacak şekilde gözler önüne sermektedir."

Dr. Henry M. Morris (1918-2006),  Institute for Creation Research Kurucusu


Ölüm ve Acı Niçin Vardır? Why is there Death & Suffering? Ken Ham & Mark Looy
 48

Kutsal Kitap'ta "günah ve ölüm" ifadesi, ölümün tarihini farklı bir açıdan özetler. Yaratılış kitabının tarihine göre, başlangıçta Tanrı tarafından "çok iyi" (Yaratılış 1:31) olarak tanımlanan, ama daha sonra Âdem'in karşı gelmesiyle bozulan, mükemmel bir dünya vardı. Günah ve onun sonucu olan ölüm bir zamanlar cennet olan dünyamıza girdi (Romalılar 5:12 ve takip eden ayetler). İnsanın ve hayvanların ölümü ilk yaratılışın bir parçası değildi.

Yaratılış kitabının harfiyen yorumundan anlaşılan ölümün gerçek tarihi, aslında ölümden nefret eden, seven bir Yaratıcıyı tanımamızı sağlar.

Siz ölümün hangi tarihini kabul ediyorsunuz? Tanrı'yı milyonlarca yıldır süregelen ölüm, hastalık ve acının sorumlusu bir dev olarak mı görüyorsunuz? Çağımızın en sıkça sorulan sorularından biri olarak buna biraz daha yakından bakalım.


Genç Yeryüzü The Young Earth Dr. John D. Morris
144

Tanrı dünyamızı tam altı günde mi yarattı, yoksa dünyamız uzun sürede kendi kendine mi oluştu? Dünyanın yaşı – evrim/yaratılış tartışmalarında anahtar bir soru – bilim ile din arasında bir mesele olarak ortaya konulmuştur, ancak gerçekten bu o kadar basit midir?

Bu soruların yanıtları sadece yer bilimini değil, aynı zamanda kutsal yazıları anlamak için de yaşamsaldır. Dr. John Morris Genç Yeryüzü adlı bu eserinde yerkürenin bizzat kendisi hakkında bize gerçekten neler anlattığına ilişkin delilleri incelemektedir. Yeni gözden geçirilmiş ve genişletilmiş olan bu müstesna çalışma bilimin ve tarihin sorgulanmasında Kutsal Kitap’a güvenebileceğimizi göstermektedir.

Genç Yeryüzü gerek bilimsel çözümlemelerde, gerekse Kutsal Kitap’ın etkin olarak anlatılmasında ikna edicidir. Bu eser, okyanuslardaki tuz oranları, atmosferin yaşı, okyanus çökeltilerinin birikimi ve dahası gibi anahtar kavramları açıklayan PowerPoint sunum CD si ile birlikte güçlü bir kaynaktır. 
"Books - Kitaplar"
<http://www.creationism.org/turkish/Books_Kitaplar.htm>

Ana Sayfa:  Türkçe
www.creationism.org