Misja Niemożliwa : Motyl Monarcha
by Ron Lyttle    Translated by: Borys Adamiak
http://www.creationism.org/polish/monarch_pl.htm
Motyl monarcha, nazwa naukowa Danaus plexippus. Jest to duży, pomarańczowo-czarny motyl pospolity dla wiekszości krajów Ameryki Północnej. Słynie z corocznych migracji z i do zimowisk w Meksyku i Kalifornii. Zobacz National Geographic, tom 150, nr 2 z sierpnia 1976 roku.

Monarcha zaczyna życie jako jajko złożone przez dorosłą samice na liściu pospolitego Trojeścia, Asclepias syriaca. Ma wielkość główki od szpilki. Kiedy sie wykluwa 3 do 12 dni póżniej przypomina malutką żółto, białą w czarne paski larwo-robaka lub gąsienice. Posiada osiem par krótkich lecz grubych nóg do poruszania się i usta przystosowane do żucia liści które pochłania łapczywie. Żywi się tylko liśćmi Trojeścia, żadnymi innymi liśćmi. Trojeść posiada biała, lepką żywice która jest wysoce toksyczna dla innych zwierząt, lecz nie wpływa na gąsienice, oprócz przemiany jej ciała w bardzo toksyczne dla drapieżników takich jak ptaki które chciałyby zjeść gąsienice na śniadanie. I ptaki, będące bezrozumnymi ptakami, wiedzą aby zostawić ją w spokoju.

Gdy gąsienica je i je, rośnie. Wkrótce jest za duża dla swojej własnej skóry, więc skóra sie rozpoławia i wychodzi z niej nowa gąsienica z nową i większą skórą która posiada miejsce na rozwój. Przez około 2 tygodnie gąsienica je liście, rośnie, zrzuca skóre, je więcej liści, bardziej rośnie i zrzuca skóre. Zrobi to pięć razy.

W końcu przestaje jeśc, znajduje bezpieczne miejsce, zawisa do góry nogami, rozwija kokon z jedwabiu i zrzuca skóre ostatni raz. Lecz tym razem to, co wyłania się ze starej skóry, nie jest wiekszą gąsienicą, ale kompaktowym opakowaniem bez nóg i bez oczu oraz bez widocznych części ciała, nazywa się to kokon a w nim zamknieta jest poczwarka. Nie jest wielokolorowa tak jak gąsienica, lecz jest jasno zielona z żółto-złotymi kropkami.

Nie obserwuje się dalszego ruchu, lecz w środku jest dużo ruchu. Serce bije nadal, ale reszta narządów wewnętrznych przypomina zielone galaretki, gdy cała masa przekształca się w zupełnie inną istote. Kolor zielony ciemnieje i przekształca się w brąz. Dla nieświadomego obserwatora pakunek może wydawać się martwy. Ale stopniowo kolor się zmienia jak poczwarka robi się przezroczysta, i pomarańczowe oraz czarne obszary mogą być dostrzeżone, kolory dorosłego motyla.

W końcu, po około dwóch tygodniach, poczwarka pęka i wyłania się dorosły motyl. Ma sześć długich nóg i usta w kształcie długiej zwiniętej rurki ssawki używanej do dosięgnięcia nektaru wewnatrz kwiatów, i dwie pary wysuszonych skrzydeł które szybko się powiekszają gdy płyn z ciała jest wpompowywany w ich żyly. Gdy się powiekszaja, motyl powolutku macha nimi do przodu i tyłu dzięki nowo nabytymi mięśniami dopóki całkowicie nie wyschną, dzieki czemu w pełni rozwinięte skrzydła są sztywne i gotowe do lotu.

Wkrótce motyl wylatuje w niebo, i wiele z nich można spotkać w czyimś kwiatowym ogrodzie, pijącym nektar dzieki rozwiniętej ssawce, albo poszukującym partnera aby rozpocząć cały cykl od początku.


Twoim zadaniem jako ewolucjonisty, jeśli je zaakceptujesz, jest wytłumaczenie JAK powyższa transformacja MOGŁABY rozwinąć się przez przypadek, przez nagromadzenie genetycznych pomyłek, BEZ CELU, BEZ ZANGAŻOWANEJ INTELIGENCJI, prowadzona tylko przez przetrwanie najlepiej przystosowanych, tak jakby prymitywne stworzenie bez skrzydeł stopniowo ewoluowało w latającego motyla.

Które etapy z powyższego procesu, zwanego w całosci metamorfozą, możesz odłożyć na krótka chwile ponieważ te przypadki nie miały jeszcze miejsca? Jeśli brakuje tylko jednego enzymu, w jaki sposób nastepuje transformacja jajka-w-larwe-w-kokon-w-motyla? To wszystko musi byc obecne i funkcjonujące, w odpowiednim czasie i kolejności, w przeciwnym wypadku stworzenie umiera. Albo wszystko dziala ,albo nic nie dziala.

Ale nie dawaj mi "bo-tak" historii; Chce naukowo możliwe wytłumaczenie którego genetycy nie wyśmialiby jako absurdalne. I nie nazywaj tego "Cudem natury", chyba że jesteś gotów uznać inteligencję, kreatywne stworzenie w bogu którego Ty nazywasz Natura. .... Ten artykuł sam się nie zniszczy.
 

"Misja Niemożliwa : Motyl Monarcha"
<http://www.creationism.org/polish/monarch_pl.htm>

Strona Główne:  Polski
www.creationism.org