Unlocking the
Mysteries of
Creation

by Dennis R.
Petersen

Sekcja 4 – Odkrywanie Tajemnic Starożytnych Cywilizacji


Czy Technologia to Wynalazek Nowożytny?
 

Odkrywanie Tajemnic Starożytnych Cywilizacji: Przewodnik Odkrywcy po zadziwiających dziełach Boga, wyd. 2.
ISBN: 978-0-9672713-1-6   ©2012   autorstwa Dennis R. Petersen'a


Gdy Adam popadł w grzech, wraz z nim upadł jego świat, gdyż Praojciec otrzymał nad nim władzę. Ale nawet w tym upadłym stanie, rodzina ludzka w czasach starożytnych była w stanie dokonać osiągnięć, które były dalekie od „prymitywnych”.

Nasz “zaawansowany technologicznie” świat niesłychanie uzależnił nas od wyspecjalizowanych ekspertów oraz stałej dostawy egzotycznych zasobów, dzięki którym wszystko gładko funkcjonuje.

    Czy starożytni posiadali lepsze sposoby działania niż my?

Warto rozważyć wpływ korzystania z praw przyrody w większym stopniu niż my to czynimy. Czy istnieją sposoby zapewnienia większej ilości długofalowych korzyści przy mniej skomplikowanym sprzęcie? Z reguły uważamy, że nasza technologia XXI wieku przewyższa wszystko, co kiedykolwiek istniało wcześniej. Jednak w trakcie badań tajemnic ludów starożytnych odkrywamy, że kierowali się oni zupełnie odmiennym, i prawdopodobnie mądrzejszym spojrzeniem. Z braku ustalonej definicji tego obszaru badań, rozważmy implikacje nowego terminu:   Uproszczony geniusz!

Oto widzimy tysiącletnie ruiny budowli Majów w tropikalnym meksykańskim mieście Palenque. Gdy przebywałem tam w upalny kwietniowy dzień, temperatura przekraczała czterdzieści stopni, a wilgotność dochodziła do stu procent.
 


Przy wykorzystaniu praw przyrody, Majowie stworzyli klimatyzowane budowle w dżungli! UPROSZCZONY GENIUSZ!

Jednak wewnątrz tej ogromnej sześciokondygnacyjnej budowli, pomieszczenia posiadały własną „naturalną” klimatyzację!  Pieczołowicie zaprojektowane i wykonane korytarze kierowały chłodne powietrze w każdym zakątku masywnych przejść, zapewniając idealną temperaturę przez cały rok. Oto właśnie uproszczony geniusz!

Jak nowoczesny człowiek zapewniłby taki poziom klimatyzacji w tropikach? Czy nasze metody byłyby… techniczne? Kosztowne? Krótkie w swej żywotności?

Ten starożytny system, przy wykorzystaniu kamienia I naturalnego przepływu powietrza wciąż doskonale działa od tysiąca lat, i to bez żadnej konserwacji!


„Czy Technologia to Wynalazek Nowożytny?"
<http://www.creationism.org/polish/UtMoC_AncientTech_pl.htm>

Główne:  Polski
www.creationism.org