7 Cudów Góry Św. Heleny
autorzy: Lloyd i Doris Anderson    http://www.creationism.org/polish/7wonders_pl.htm

Wprowadzenie:  7 Cudów wymienionych poniżej jest siedmioma geologicznymi cechami będącymi rezultatem aktywności erupcyjnej lat 80-tych. Są one wyświetlone w MSH Creation Information Center. Ponieważ zostały one uformowane gwałtownie, rzucają wyzwanie myślom ewolucjonistycznym, które przypisują długie stulecia takim formacjom. Nazywamy je "cudami" z powodu podziwu, które wzbudzają. W rzeczywistości to nasze przekonanie, że te cuda są przekazem od Boga, który przypomina człowiekowi o prędkości, z jaką stworzył świat.
Volcanic Eruption, May 18, 1980
Erupcja Wulkaniczna,  18 Maja 1980

1.  Góra zmieniła się nie do poznania w dziewięć godzin.  GŚH została ogłoszona najpiękniejszą z gór Kaskadowych. Stożkowate i ośnieżone, wznosiły się ponad silnie zalesionymi, głębokimi wąwozami obok krystalicznie czystej rzeki na północ od niej. W marcu 1980 roku magma zaczęła wznosić się wewnątrz góry, rozbijając ją w części. Potężne trzęsienie ziemi o 8:32 dnia 18 marca sprawiło, że północne zbocze to zapadło się w doliny poniżej, uwalniając ciśnienie wewnątrz nich wraz z poprzeczną, podążającą na północ eksplozją. Ten wstępny, ośmiominutowy wybuch zniszczył 600 kilometrów kwadratowych lasu.

Góra ulegała erupcjom do wieczora, wydając moc 20 000 bomb klasy Hiroszimy. W ciągu tych 9 godzin zniknęła 1/4 szczytu i cały środkowy obszar góry, pozostawiając ogromny, rozwarty, podkowiasty krater. Głębokie wąwozy zostały wypełnione, 75 metrów materiału osiadło na dnie jeziora, a rzeka, która płynęła po północnej i północno-zachodniej stronie góry została pogrzebana pod 45 metrami skał. W zaledwie 9 godzin region stał się okropnym, pozbawionym życia gruzowiskiem.

Przez 150 lat ewolucjonizm geologiczny minimalizował rolę katastrof naturalnych. Dotychczas olbrzymia przemiana geologiczna spowodowana ta 9-godzinna erupcją pomniejszego wulkanu wymagałaby miliona lat stopniowych zmian.

2.  Kaniony uformowane w pięć miesięcy.  W ciągu pięciu miesięcy od wybuchu uformowały się dwa kaniony poprzez błoto i opadający materiał wulkaniczny, tworząc system osuszenia dla krateru o wymiarach 1,5 x 2 mile. Główny drenaż, Step Canyon, ma głębokość do 210 metrów. Na jego wschodzie znajduje się Loowit Canyon. Oba kaniony przebić się przez 30 metrów litej skały. Małe rzeczki płyną przez każdy z kanionów. Typowe ewolucjonistyczne wyjaśnienie mówi, że taka rzeczka powoli formuje kanion przez całe wieki. W tym przypadku wiemy, że kaniony zostały uformowane gwałtownie, następnie zaczęła przez nie przepływać woda. Książki mówią, że najbardziej spektakularny kanion na świecie, Wielki Kanion, był formowany przez erozję strumienia przez ponad sto milionów lat. Teraz naukowcy specjalizujący się w erozjach geologicznych wierzą, że został on uformowany gwałtownie, jak te kaniony z GŚH.
 

•  Kaniony mogą się formować gwałtownie
•  Góra Świętej Heleny - zdjęcie USGS
•  Wiele warstw zostało ułożonych nagle
•  Stratyfikacja była gwałtowna  (Spójrz na dłoń dla skali)
 
•  Porównaj gwałtownie uformowane (przez biblijny Wielki Potop) warstwy Góry Świętej Heleny z tymi w Wielkim Kanionie.
•  Roland Burchard (po lewej) i Claude Birdseye (kameruje po prawej) nad rzeką Kolorado, 1923 rok. Wielki Kanion - zdjęcie USGS.

3.  Badlands uformowane w pięć dni..  Topografia Badlands występuje w południowo-zachodniej i południowej Dakocie. Pojawia się tam, gdzie wolny materiał erodował w obszarach struktur skalnych, pozostawiając wyszczerbiony, lecz malowniczy krajobraz. Typowe wytłumaczenie dla takich form terenowych mówi, że woda przez wieki wymywała wolny materiał, pozostawiając piętrzące się kamienne wzory.

Na GŚH masywne osunięcie się ziemi poniosło ze sobą ogromne ilości lodu i śniegu, pogrzebując je w głębokiej dolinie na północy. W ciągu tego dnia zostało również zdeponowane 10 metrów popiołu o temperaturze 290°C, który szybko rozpuścił lód, wyzwalając parę. Jest to ten sam proces, który spowodował eksplozję w górze tego dnia. Woda rozszerza się 1700-krotnie, gdy zamienia się w parę. Gdy dzieje się to gwałtownie, powoduje to eksplozję. Ostatecznie, w wyniku podobnych eksplozji, cała woda się zużyła.

Gdy czerwony, gorący popiół pokrywający pogrzebany lód i śnieg w dolinie stopił lód i zamienił wodę w parę, powstały jamy po eksplozji pary (głębokie nawet na 40 metrów). Posiadały niemal pionowe boki zanim grawitacja zawaliła je, by wytworzyć efekt "strumyczek i wpustu", jedną z cech topografii Badlands. Wspaniałe cechy Badlands w Stanach Zjednoczonych mogły być również produktem katastroficznych sił i erupcji wulkanicznych.

4.  Warstwy skalne uformowane w trzy godziny.  12 czerwca 1980 roku trzecia eksplozja wytworzyła 8-metrową stratyfikację, która zadziwiła geologów. Sukcesywne warstwy tradycyjnie wymagają długiego okresu czasu do uformowania. Dotychczas powyżej 100 warstw nagromadziło się głównie między 21:00, a 24:00. Gdy chmura szybko wzniósł się dziewięć mil powyżej gór, fala za falą piroklastycznych opadów zaczęła wynurzać się z krateru i północnym zboczem, każda zasypując dolinę poniżej kolejnymi uwarstwieniami. Mierzące od calowego kawałka do ponad metra grubości, każde uformowane od kilku sekund do kilku minut.

Geolog Steven Austin opisał te piroklastyczne przepływ, jako ziemi przytulanie, fluidalne, turbulentne zawiesiny okazałego gruzu wulkanicznego. Poruszały się w dół zbocza góry z prędkością huraganu i pozostawiły warstwa 540 stopni Celsjusza. Należałoby się spodziewać, że każdy warstwa będzie homogenizowany i dokładnie wymieszać. O dziwo ten high-velocity szlam czerwonego, gorącego popiołu i pumeksu rozdzielił się grube i drobne cząstki doskonale zdefiniowanych warstw. Takie cechy po przepisach regulujących przepływ świadczy osadników laboratorium.

Podobne cienkie uwarstwienie występuje w Tapeats Sandstones Wielkiego Kanionu. Konwencjonalna wiedza mówi, że zostały one uformowane powoli i stopniowo poprzez wieki. Zarówno Gaz-opłata zawiesiny które uformowały the MSH strata, jak i wody opłata zawiesin, które uformowały warstw Tapeats strata podążają za tymi samymi prawami fizyki. Wulkan zademonstrował, że takie formacje mogą zostać utworzone nagle. Globalna powódź wytworzyłaby Tapeats w krótkim czasie.

5.  System rzeczny uformowany w dziewięć godzin.  Osunięcie się ziemi 18 maja pogrzebało rzekę i Autostrada do Ducha Jezioro średnie 45 metrów. Pogrzebanych zostało również większość drenaży w 60 km kw. i Dolina Górnej Toutle podłączony dolinie usta. Przez dwadzieścia dwa miesiące nie istniała żadna droga dla wody do Oceanu Spokojnego.

Następnie, 19 marca 1982 roku, erupcja roztopiła duże pokłady lodu, który nagromadził się nad kraterem przez zimę. Wody zmieszały się z wolnym materiałem skalnym na zboczach góry, tworząc ogromne ilości błota. W dziewięć godzin, gdy nikt nie patrzał, opadające błoto wyżłobiło zintegrowany system odwadniający w znacznej części doliny i ponownie otworzyło drogę na Ocean Spokojny. System odwadniający włączał przynajmniej trzy kaniony głębokie na 30 metrów. Jeden otrzymał pseudonim "The Little Grand Canyon of the Toutle" (Mały Wielki Kanion z Toutle) ponieważ stanowi model Wielkiego Kanionu w skali 1:40.

Sporej ilości wody (lub błota) udaje się nagle to, co małej ilości zajmuje wieczność. .

Geolodzy ewolucjonistyczni przypisali długie okresy czasu formacjom z 40.000 km kwadratowych Channeled Scablands Wschodniej Washington. W latach 70-tych w końcu dosiedli do wniosku, że ta formacja geologiczna, włączając Grand Coulee, została uformowana w dwa dni, jako rezultat katastrofy. Wyjaśnia to w najlepszy sposób znaczną erocję form skalnych na powierzchni ziemi. Historie blisko 300 osób, grup mówić o przypadku adekwatne do pracy - Global Flood.

6.  Tonące kłody wyglądają, jak wielowiekowe lasy po zaledwie 10 latach.  Milion drzew runęło do wód jeziora Spirit podczas dnia erupcji. Z biegiem lat, jedno za drugim stają się nasycone wodą i opadają na dno. Drewno korzenia Gęsta jest nadal częścią 10% kłód. Kłody te opadają na dno odwrócone „do góry nogami”, a ich korzenie szybko pokrywają się osadem wpływającym do jeziora. Sprawiają wrażenie, jakby urosły i umarły tak, gdzie są położone, jeden las po drugim na przestrzeni czasu.

Takie formacje można również znaleźć w innych miejscach, włączając Specimen Ridge w Parku Yellowstone. Geolodzy znaleźli tam lasy „zakorzenione" w 27 różnych warstwach skalnych i doszli do wniosku, że obserwują 27 różnych formacji lesistych. Interpretacyjny znak na Specimen Ridge wyraża ich błąd. Pisze tam: "Pogrzebane przez skały wulkaniczne, które tworzą górę są dwudziestoma-siedmioma wymarłymi warstwami skamielin lasów, które rozkiwtały 50 milionów lat temu."

TDzisiaj prawda jest znana, a znak zniknął. Naukowcy zdali sobie sprawę, że fenomen Spirit Lake wyjaśnia sposób powstania Specimen Ridge. Drzewa pływały po jeziorze, przesiąknęły wodą i opadły na dno po pewnym czasie, dając złudzenie wielu lasów rosnących jeden za drogim. Formacja mająca 50 milionów lat mogła zostać uformowana w zaledwie kilka lat plus czas niezbędny na skamienienie korzeni (100 do 1000 lat).

7.  Nowy model szybszej formacji węglowej.  Dr. Steven Austin napisał swój doktorat na uniwersytecie Penn State University na temat nowego modelu dla formacji węglowej opierając się na swoich badaniach obszaru węglowego w Kentucky. Podczas gdy geolodzy używali torfowe bagno model by wyjaśnić formacje węglowe przez ponad 100 lat, Austin stwierdził, że to wyjaśnienie nie pasuje, ponieważ węgiel jest grubo teksturami jak kora, a nie delikatnych włóknach jak torf bagienny. Torf bagienny zawiera zakorzeniony materiał; węgiel nie. Torf bagienny spoczywa na warstwie ziemi; węgiel często osiada na warstwach skalnych. Żadne torf bagienny nie zostało odnalezione, jako częściowo przekształcone w węgiel.

Austin posunął na przód pływający splątane model mówiąc, że katastrofa wodna zdarła miliony akrów lasów i splątała je w splątane. Splątane pływały po oceanie nad Kentucky, zderzając się ze sobą i opuszczając swoją korę na dno. Kolejna aktywność wulkaniczna zapewniła ciepłoo ciśnienie, ostateczne składniki używane w laboratoriach do produkcji węgla. Rezultatem były bogate złoża węgla w Kentucky i Ph.D. dla Austina.

Zaledwie dziesięć miesięcy później Góra Świętej Heleny wybuchła, zsypując ogromne ilości roślinności do jeziora Spirit Lake włączając w to milion kłód. Dr. Austin znalazł kłody na jeziorze, obdarte z ich kory. Dno jeziora zostało uduszone przez nawet metrową warstwę kory zmieszanej z resztą roślinności i osadu. Do dzisiejszego dnia materiał pozostał zaledwie, jako powoli roślinność rozkładających. Jednak jeśli katastrofa dostarczy odpowiednią ilość ciepła i ciśnienia, ten materiał zmieni się w węgiel. Badania Dr. Austina wskazują, że idea formacji węglowej wymagającej milionów lat do powstania jest wysoce wątpliwa.
 

"7 Cudów Góry Św. Heleny"
<http://www.creationism.org/polish/7wonders_pl.htm>

Strona Główne:  Polski
www.creationism.org