גדם עץ האלון המפוחם שנתגלה באוקראינה
http://www.creationism.org/hebrew/OakStumpUkraine_he.htm
מאת: יורי פטטסקי, עברית: ליאור טיסון
ממצא מדעי מרתק נתגלה במרכז אוקראינה, במחוז צ'רקסי ליד העיר קניב (כ-100 ק"מ דרומית-מזרחית לקייב), מקום מנוחתו האחרון של המשורר האוקראיני הידוע טרס שבצ'נקו.
בשנת 1967, במהלך חפירת היסודות לתחנת הכוח ההידרו-חשמלית 'קניבסקה', נתגלה גדם עץ אלון בעומק של כ-22 מטרים באדמת סחף חולית.

אזור זה שטוח ברובו, כמו מרבית שטחה של אוקראינה, למעט חצי האי קרים והרי הקרפטים במערב. ולכן, אזור זה דל מאוד בפעילות געשית. כמו כן, הטמפרטורות בעומק שבו נתגלה גדם האלון, נמוכות מאוד.

הנוף הנשקף מן הגדה הימנית התלולה. במרכז, קברו של טרס שבצ'נקו וברקע, במעלה נהר הדניפרו, מאגר המים ותחנת הכוח.

התיאור בשלט (למעלה) מסביר: "כמו כל עץ אחר תחת אותם התנאים, עץ זה עבר תהליכים טבעיים של התפחמות אשר נתנו לו את צבעו הכהה. ערכו המדעי של גדם זה הוא בעומק הרב שבו הוא נתגלה, אשר מוכיח כלא-נכונה את הטענה לפיה עומקה הרב של אדמת הסחף בנהר הוא עדות לגיל גיאולוגי רב. העניין הוא בכך שעץ זה נגדע באמצעות גרזן, את העדות לכך ניתן בקלות לראות על פני הגדם. ולפיכך, גילו הגיאולוגי של הגדם נקבע על פי התקופה שבה החלו להופיע באזור זה גרזני מתכת, לפני לא יותר מ-3,000 שנה. ומכאן שגילו הגיאולוגי של הגדם הוא טכנוגני (כלומר, מעידן הטכנולוגיה האנושית)."

גדם עץ אלון מפוחם זה הוא עדות לכך כי לא באמת היו דרושות 'מיליוני שנים' כדי לקבור עץ בעומק של 22 מטרים מתחת לפני האדמה, כמו גם לכך שתהליך ההתפחמות, גם הוא אינו מצריך 'מיליוני שנים' כדי להתרחש.
 

"גדם עץ האלון המפוחם שנתגלה באוקראינה"
<http://www.creationism.org/hebrew/OakStumpUkraine_he.htm>

Main:  Hebrew
www.creationism.org