Kas suurt pauku on olnud?

 
Suure Paugu kohta öeldakse, et tegemist oli juhusliku sündmusega. Mõned ebastabiilsed osakesed oletatavasti arenesid algupäraseks massienergia tuumaks ja universum hakkas väljapoole paisuma. Pühakiri välistab täielikult sellise juhusliku algupära. Järgnevalt toome ära mitmed vastuolud kahe käsitluse vahel: 
Kreatsionistid rõhutavad, et alguses Jumal ütles ja maa ilmus- “Tema ütles ja nõnda see sai, Tema käskis ja see tuli esile (L 33:9)! Kõik need lõputud tähed loodi äkitselt ja üleloomulikult. Piibel ei räägi mingisugusest plahvatusest, kuigi universumi päritolu on momentne, sündides käsu peale. Võibolla mõned astronoomilised andmed viitavad suure paugu olemasolule, nagu näiteks punanihe ja tausta radioatsioon, peaks neid siiski vaatama selle nurga alt, et nad on pigem tunnistused momentsest loomisest. Üks suure-paugu teooria variantidest toonitab “inflatsioonilist” suurt pauku: Universum arenes ja kujunes ülikiiresti oma “noorusajal”. Selline sekulaarne käsitlus, teeb juba suure kummarduse loomise kasuks.  
Pühakiri Suur Pauk
Kõik elemendid loodi üheaegselt Kõik elemendid peale vesiniku ja heeliumi kujunesid välja miljonite aastate jooksul
Maa sündis enne tähti Maa sündis palju aega pärast tähti
Taimed tekkisid enne Päikest Taimed arenesid pärast Päikest
Linnud loodi enne roomajaid ja imetajaid Linnud arenesid roomajatest
Päike loodi neljandal päeval pärast Maad Päike oli olemas enne Maad
Päike, kuu ja tähed loodi üheaegselt Päike kujunes vanadest tähtedest

Suurt Pauku peetakse täna juba ebaadekvaatseks teooriaks. Sellega on seotud palju põhimõttelisi probleeme, millest küll harva avalikult kirjutatakse:
 


Originally published in English "Was there a big bang?" by Dr. Donald B. DeYoung 
http://www.christiananswers.net/q-eden/big-bang.html

 

"Kas suurt pauku on olnud?"
<http://www.creationism.org/estonian/XianAnswNetWasThereBigBang_et.htm>

Esileht:  Eesti
www.creationism.org