Leviathan

“Leviathan”, kellest räägitakse Piiblis Iiobi 41 peatükis öeldakse olevat suurim mereloomadest. Erinevalt korokodillist või kaladest, oli teda võimatu püüda konksuga, harpuuniga või ükskõik millega. Ei ole maa peal tema sarnast, ta on kartmatuks loodud (iiobi 41:25)

Mis see leviathan on? Pikad, tugevad lõuad, suured hambad, võime kiiresti ujuda, tema paks nahk ja kõhu alt püüdmatu. See võis olla Kronosaurus (KRON-oh-SOR-us) või keegi tema moodi. See oli üks suuremaid, kõige ülekaalukam loom, kes kunagi meres elanud. Ta ei olnud päris saurus, vaid selline roomaja-laadne, teravate hammastega isend.

Tundub, et need loomad olid elus veel kuningas Taaveti ajal. Laul 104 ütleb, et 25Siin on meri, suur ja lai; seal kubiseb lugemata palju loomi, pisikesi ja suuri; 26seal ujuvad laevad; seal on Leviatan, kelle sa oled valmistanud endale mängima. Jutt on tõenäoliselt Vahemerest.

On huvitav, et mitmed tunnistused nn “meremadudest” sarnanevad kangesti iidsetele pliosaursustele ja mosasaurustele. Nad nägid välja hiidsisalikena või krokodillidena, kel olid lestad. Fossiilid näitavad, et nende tagajalad olid väga painduvad. Nad said vees liikuda madude sarnaselt.

Ühest sellisest vee-elukast räägib üks I MS aegne saksa allveelaev. Kapten Georg von Forstner kirjeldas, mida ta nägi:

"Juulis 30, 1915, meie U28 torpedeeris Briti kaubalaeva Iberian Põhja-Atlandil. Aurik uppus kiiresti, vöör vajus vertikaalis vette. Kui oli möödunud 25 sek, toimus uupuval laeval võimas plahvatus. Natuke hiljem nägime vraki tükke ja nende vahel võimast merelooma (kes väänles ja viskles metsikult). Ta hüppas veest välja u 60 kuni 100 jala kõrguseni. Sellel hetkel oli lisaks mulle nähtuse tunnistajaks ka tüürimees ja peamehaanik, navigator ja roolimadrus. Me pöörasime üheaegselt pead selle mereime suunas. Me ei olnud võimelised seda identifitseerima. Meil ei olnud mahti enam haarata fotokaamerat. Loom vajus põhja pärast 10 või 15 sekundit väänlemist. Ta oli u 60 jalga pikk, tema saba meenutas krokodilli. Tal oli 4 painduvat jäset ja pikk otsast ahenev saba.”


Originally published in English "Leviathan" by Paul S. Taylor 
http://www.christiananswers.net/dinosaurs/j-site4.html

 

"Leviathan"
<http://www.creationism.org/estonian/XianAnswNetLeviathan_et.htm>

Esileht:  Eesti
www.creationism.org