Kalmaari fossiilid, iidne DNA ja noor Maa

Bioloogia pakub tohututl palju tõendeid hiljutisest loomisest ja füüsikalised analüüsid näitavad väga noorena tunduvat bioloogilist materiali eeldatavatest iidsetest fossiilidest. Selliste leidude arv jätkab kasvamist kõikjalt üle maailma ja ka maa kihtide erinevatest sügavusest.

Paleontoloog Trowbridges, Wiltshires, Inglismaal tegi avastuse, mis rabas the evolutsioniste. “150 miljoni aasta vanune” kalmaar leiti koos terve tindi paunaga. "On raske ette kujutada, kuidas sa saad omada midagi mis on nii pehme ja mudane nagu seda on tindikott …kalju seest, mida peetakse 150 miljon iaasta vanuseks, “ ültes Dr. Phil Wilby Briti Geoloogia Keskusest. Kreatsionistid on sellega nõus ja näevad seda kui füüsilist tõendit, mis näitab selgelt selle hiljutist kiiret mattumist ja säilitamist.

"Elavad fossiilid" pakuvad teist tüüpi dilemmat ammusteks aegadeks. Haid, odasabad, meriliiliad, männi puit, tuataarad, krokodillid, vampiir kalmaarid, kamber-nautilused, käsijalgsed, merikarbid, kiilid, kopskalad ja sajad muud loomad ja taimed on säilunud muutumatuna “miljoneid aastaid” vaatama keskkonna olulisele muutumisele ja väidetavale piisavale aja olemasolule tekitadda loodusliku valiku kaudu mutatsioonie. Kuid elavad fossiilid annavad hoopis uue mõtte , kui vaadata asja noore maa perspektiivist, milles ei toimu looduslikku valikut uute liikide tekitajna ja elavad kreatuurid ongi oodatavalt oma surnud esiisade moodi. 

Viimastel kümnenditel, pakub ebadarwinlikke avastusi ka geneetiline material DNA, mida leitakse  nn iidvanadest allikatest kuid seejuures üllatavalt tervelt säilinuna. Näiteks, evolutionist Sangtae Kim avastas DNA järjestuse Miotseeni kuuluvalt fossiililt (eeldatavasti üle 5 milj aasta vana) ja ütles, "see paber kinnitab, et DNA järjestus säilub miotseteni ajastus pärit taimedes." Taimede, bakterite, imetajate, neaandertaallaste ja teisted iidsete inimeste DNAd on suudetud identifitseerida. Kuidas on võimalik DNAl säiluda pärast nii pikka aega, kui tänaseks on teada ka DNA lagunemise kiirus?

Teine näide, tervest DNAst pärineb külmunud kudedest, mida on evolutsionistide poolt dateeritud tuhandete aastate vanuseks. 2008ndal aastal võeti mitokondri DNA proov külmunud Ötzist. Tema vanuseks dateeriti üle 5000nde aasta. DNA oli täielikult ja tervelt järjestatav.

Lõuna Gröönimaa sügavast igikeltsast suurte külmakraadide juurest on välja võetud putukaid ja taimset materiali, millede DNA annab lihtsalt järjestada. Antarktiline jäine tuum sisladab ilmselt veelgi selgemaid DNA näidiseid.

Mitte ainult DNA näidised, mida leitakse evolutsionilisest seisukohast lubamatutest kohtadest, vaid ka elus olevaid mikroobide on leitud iidsest pinnase materialist. Selle valdkonnna liider on Raul Cano California Polütehnilisest Ülikoolist. Tema töö masendab evolutsioni biolooge ja seetõttu nad süüdistavad, et tulemused on reostatud elusolevate bakteritega. Kuid selliseid leide on rohkem.

Tundub, et paljud teadlased alustavd valest otsast – usuvad pikki ajastuid enne kui nad leiavad,et füüsikalised tõendid räägivad teisit. Tervena säilunud DNA sellistest iidsetest molluskitest klapib kokku kreatsionistliku mudeliga.


Originally published in English "Squid Fossils, Ancient DNA, and a Young Earth" by Frank Sherwin, M.A. 
http://www.icr.org/article/squid-fossils-ancient-dna-young-earth/

Kalmaari fossiilid, iidne DNA ja noor Maa
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_SquidFossilsDna_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org