Saksamaal leiti 
söekaevandusest 8 oda

Teadlased avastasid Jääaja aegsest söe lademest Schöningeni lähedalt, Saksamaalt 8 hästitöödeldud viskeoda. Nad ise nimetavad antud leidu vanimaks inimeste pool tehtud tööriistadeks. Mida meil on võimalik arvata inimeste kohta, kes sellised riistu valmistasid?

Söekogused Schöningeni avatud kaevandusest tõsteti arheoloogilsteks uuringuteks kõrvale 10 aastat tagasi. Aastal 1997, Hartmut Thieme Lower Saxony Muinsuskaitseametist kirjeldas kolme oda, mis tema leidis Helmstedt pruunsöe seest. Leiud olid töödeldud nii filigraanselt, nagu seda tehakse moodsates oda tootmistes.

Leiukoht sisaldas ka puuviljade, teiste taimede, lindude, kalade ja muude imetajate arvukaid fossiile. Sh olid sellised loomad nagu ninasarvik, elevant, lehm, punane hirv, paljud pisiimetajad ja palju oli hobuste luid. Sh olid paljudel hobuste luudel tapmise lõikejäljed. Sellises tohutus varieeruvas ja koguseliselt suurtes inimese ja loomsete leidude hulk näitab selgesti, et mitmed Jääaja aegsed tormid uhasid need esemed ja loomad kokku orgudesse ja kus need kiiresti mudaga maeti. Tõesti oli kogu see kraam peidetud sajanditeks kuni tänapäeva insenerid kuivatasid piirkonna maapinna, et sütt kätte saada.

Arheoloogid Tubingen ülikoolist leidsid Schöningen söe lademest täiendavad 8 oda. Tundub, et neid odaotsi on toodetud massiliselt. Nende raskuskese oli paigutatud etteotsa. Uudises kirjutati "odad ja teised käsitöö esemed ning ka loomade jäänused, mis piirkonast leiti viitavad, et nende kasutajad olid kõrgete oskustega käsitöölised ja kütid, kes olid hästi valmistunud oma keskkonnas toime tulemiseks – koos võimega abstraktselt mõelda ja teha keerulisi plaane.

Lisaks leitud odad  kattuvad varasemate leidudega aastast 1997 ja sunnib ümber kirjutama evolutsioonilist käsitlust varastest eurooplastest kui brutaalsetest korilastest (või raipesööjatest). Nad olid hoopiski “kõrgeltarenenud käsitöölised”.

On leitud, et  inimesed tapsid loomi Aafrikas palju aega enne seda juba kui Saksa odad tehti. Varasemast ajast pärinevad ka jahvatatud terad ja dekoreeritud savinõud. Ka varaseim usutempel, mis hiljaaegu Türgis nähtavale tuli, oli väga kõrge ehituskvaliteediga,.

Kui inimese evolutsioon oleks tõsi, siis me peaksime leidma varaste ahv-inimeste toodetud kohmakaid saavutusi, mitte aga iidseid peenelt töödeldud riistu ja käsitööd kõikjalt maailmast. Seetõttu on meil täiesti alus uskuda et ka varased inimesed olid 100 % inimesed, nagu meiegi.


Originally published in English "Eight Spears found in German Coal Mine" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/7068/

Saksamaal leiti söekaevandusest 8 oda
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_SpearsGermanCoalMine_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org