Haruldane fossiil Pterosaurus kui külaline pärismaalaste legendidest

Värskelt kirjeldatud fossiil koosneb lendavast sisalikust koos väiksema kalaga tema kõris ja suurema kalaga hammustamas tema tiiba.

Lendav sisalik, Rhamphorhynchus pterosaurus avastati Lõuna- Saksamaalt kuulsast Solnhofeni lubjakivist. Loom libises ilmselt sel hetkel mööda veepinda kui üks suur kala, nimega Aspidorhynchus hammustas tema tiiba. Vägivaldne pilt on sarnane ühele ameerika pärismaalaste legendile lendava sisaliku kohta.

Näiteks, Sioux rahval on rikas lugude pärand, mida nad on andnud suuliselt põlvest põlve edasi. Mõned nende legendidest räägivad suurest lendavast sisalikust, kes jahtis veeloomi.

Kuigi paljud ameerika pärismaalased seostasid seda lindu “müütilise kõuelinnuga” kellel oli müstiline algupära ja vägi, on tõenäoline, et need inimesed kirjeldasid ikkagi tollel ajal tegelikult eksisteerinud elukat. Reverend Gideon Pond oli esimene alaline misjonär selle hõimu hulgas. Fossiili uurija Adrienne Mayor tsiteeris Pond´i, kes on kirjutanud hilistel 1830ndatel, "Selle eluka kohta on räägitakse palju lugusid ja ka tema võitlustest elu ja surma peale."

Dakotas elanud Sioux kutsusid kõuelindu "wakinyan," ja nad rääkisid "varingust jõekallastel, mis olid väga tavalised Mississipis jões, kohas kus Kõuelind sööstis jõkke, et rünnata Unktehi´t [kohutav vee-elukas] ja temataolisi. "

Saksamaa leid ei olnud nii suur, kui see mida legendid kirjeldavad, kuid fossiilid näitavad, et mõnel pterosaurused omasid tiivasirutust üle 12 m.  Fossiilid näitavad ka tohutuid vee roomajaid, võibolla neidsamu, kellest räägivad ameerika legendid. Ja vastavalt Pühakirjale, kõik need elukad on loodud ühel loomisnädalal, mis tähendab, et eksisteerisid ka inimesega ühel ajal.

Kõige rabavam sarnasus selle fossiili leiu ja legendide vahel on eelkõige isendi käitumises ja suuruses. Eberhard Frey ja Helmut Tischlinger koostasid fossiili kirjelduse online ajakirja PLoS One. Nad kirjutasid, "Suur Aspidorhynchus seega võis haarata liuglevat Rhamphorhynchus tõstes lihtsalt üles üle veepinna oma pea. Leitud fossiilide kompleks kinnitab täpselt sellist stseeni."

See unikaalne fossiilide kombinatsioon kinnitab iidset ameerika pärisrahvaste legende lendavatest sisalikest, kes püüdsid toitu veepinnalt ja toitusid veeloomadest. Evolutsioonil puudub seletus selliste legendide ja fossiilide leidude samaaegse esinemise kohta. Kuid just nii eksisteerinud legendid kui fossiilid tõendavad noore maa olemasolu ja ka kindlasti seda, et inimesed ja pterosaurused elasid ühel ajal.


Originally published in English "Rare Fossil Pterosaur a Reminder of Native Legends" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/6753/

Haruldane fossiil Pterosaurus kui külaline pärismaalaste legendidest
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_PterosaurNativeLegends_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org