Kas Peruust leitud muumia kujutab endast hiiglaste pisipõnni?

Mõned ütlevad, et väidetavalt minevikus elanud ülisuured inimesed tunduvad olevat nii uskumatud, et nad ei saa olnud olla reaalsed ja seega Piibli viide sellistele hiiglastele on fiktsioon.

Vaatamata sellistele väidetele, leidub hulganisti piibliväliseid andmeid, et on eksisteerinud gigandid. Seda leidus täie mõistuse juures oleva Magalhãesi kirjades ja ka muudes antiiksetes tekstides nt Baabüloni eeposes  Gilgamesh, Heebrea raamatus Eenok ja Hiiglaste raamatus.

Hiljuti leiti Peruust muumia, mis meenutab hiiglasuurt titat. Leid siiski kinnitab selliste inimeste eksisteerimist minevikus.

Uurijad leidsid muumia  Cuzco lähedalt Peruust. Praeguseks on ta paigutatud Ritos Andinos Muuseumi Limast kagu suunas. Muumia kolbas on lõge,  mis iseloomulik eelkõige väikelastele. Nagu ka tänapäeva lastel, on pea oluliselt suurem kui kogu ülejäänud keha. Kuid kummaline on,et kolp on 50,8 cm pikk, mis on suurem kui tavalise täiskasvanu pea.  .

Lapse pea on normaalse proportsionaalsusega suurem tema kehast. Pealõge oli avatud, mis sulgub alles 31 elukuul. Lapsel olid suus purihambad, mis tavaliselt ilmuvad suhu 13nda ja 19nda elukuu vahel. Seega on tegemist alla kahe eluaastase lapsega

Kui selline nooruk saaks täiskasvanuks, siis oleks ta kindlasti gigant. Skeletil on ka muid unikaalseid jooni, sh suured silmakoopad, unikaalne purihamba struktuur ja ebatavaline lõug.  Ritos Andinos Museum direktor Renato Davila ütles, "see on 50 cm pikk, mis ei klapi tavalise inimese stereotüübiga."  Mitmed antropoloogid ei pea leidu üldse inimeseks.

Piibel õpetab meile aga selgelt, et  inimkonna ajaloos on eksisteerinud gigant-inimesed..

Neljas Moosese raamat kirjeldab lugu, kuidas maakuulajad tulid tagasi Mooses juurde ja teatasid talle hiiglastest, keda nad olid Kaaninmaal kohanud. Nende suurus ja jõud ajas maakuulajatel endilgi hirmugi nahka.

Seega me ei peaks üldse imestama, et ajaloost ilmuvad välja hiiglaste leiud. Vastavaastatud hiid-beebi tundub olevat just taoline säilik, mis kinnitab Piiblipärase ajaloosündmuste toimumist.


Originally published in English "Is Peruvian Mummy a Giant Toddler?" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/6624/

Kas Peruust leitud muumia kujutab endast hiiglaste pisip├Ánni?
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_PeruvianMummyToddler_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org