Unikaalsed avastused paleontoloogia valdkonnas 2010 aastal

    Suled, pigmendid ja luulised struktuurid fossiilides

Nagu 2009 aastal, nõnda ka 2010 aasta toimus rida rabavaid avastusi pehmete koeleidude kohta, mis pidavat olema miljaoneid aastaid vanad. See on evolutsiooni teooria jaoks suur väljakutse, kuna pehmed koed lagunevad väga kiiresti. Igal aastal aga leitakse täiendavalt “igivanu” pehmeid kudesid.

Näiteks , Lõuna-Ameerikast leiti kogus väljasurnud ja fossiliseeruunud pingiviine. Kusjuures nende sulestik, oli täiesti võrreldav praegusaegsete isendite omaga. Fossiilidelt sai jätkuvalt identifitseerida nende sulestiku värvi. Ometi on siiani valitsenud arvamus, et pingviini sulestiku melanosoomi ei peaks eksisteerima enam pärast “36 miljonit aastat”, nagu kirjutati raportites.

2010 aastal analüüsiti paljude fossiilide valke. Sealjuures leiti palju valke, millede jälgi või olemasolu ei oleks tohtinud enam olla. Näiteks, ikoonlinnul Archaeopteryxil esitleti originaal luufragmenti ja sulgi. Teisel juhul leidisid uurijad jälgi pigmendist fosiliseerunud saurusest Sinosauropteryx

    Tervik putukad, naha ja vere jääkide leiud

Ühed pareminisäilunud fossiilid on need putukaleiud, mis on salvestunud merevaiku. Merevaik vormib väga kiiresti mõnede puuliikkide vaigust ja kalestub seda rohkemalt,, kui need puud on saanud kahjustada, mis saab juhtuda näiteks katastroofi käigus. Kaks peamist merevaigu ladestist avastati 2010. Üks Austraalias ja teine Indias. Mõlemal juhul olid sinna putukad, loomade ja taimeosad ladestunud väga väikese lagunemisastme seisundis.

Oklahomast leiti krevett ühest kivimikihist, mille evolutsiooniliseks vanuseks pakutakse 300 milj aastat. Kuid ometi olid sellel loomakesel olemas lihaste koed.

Võibolla üldse parimini säilinud originaalsete kudedega on üks mosasaurus, väljasuud mere roomaja, mis leiti kümme aastat tagasi Kansases, kuid keda kirjeldati täpsemalt alles 2010 aastal. Tal oli mumifitseerunud nahk ja kõdunenud hemoglobiini säilmed olid ikka punast värvi. Samuti on leitud teine mesosaurus Lõuna-Dakotast nahaga, luuliste kõhrete ja originaalse hambakoostisega.

    Kokkuvõte

Lähtudes sellest, kui kiiresti tänapäeval loomade luud kõdunevad, on normaalne järeldada, et teatavad orgaanilised struktuurid nagu pigment, pigmenti sisaldavad melanosoomid, kollageen (nahk ja kõhred), keratiin (suled) valgud, hemoglobiin (vere) valgud ja lihasrakud ei saa säiluda isegi kivides rohkem kui mõned tuhanded aastad. Kuid see on absurdselt võimatu evolutsiooniliste eeltingimuste täitmiseks.

Lõppenud aasta tõi lisapõhjusi hüljata miljonite aastate evolutsiooni teooria ja asendada tuhandete aastaste pikkuse maa ajalooga, nagu seda ütleb ka Jumala Sõna.
 

Originally published in English "Origins Breakthroughs of 2010: Paleontology" by Brian Thomas
http://www.icr.org/article/origins-breakthroughs-2010-paleontology/

Unikaalsed avastused paleontoloogia valdkonnas 2010 aastal
http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_OriginsBreakthroughs2010Paleontology_et.htm


Esileht:  Eesti
www.creationism.org