Kas kadunud Atlantise linn on leitud?

"Mulle tundub, et me oleme leidnud parima kandidaadi tsivilisatsiooni algusele” ütles Connecticuti Hartford Ülikooli arheoloog Richard Freund kohalikus NBC TV uudistes. Hiljuti külastas National Geographic televisioon Freundi leiupaika ühte lõuna-Hispaania ranniku mudasel tasandikul, mis väidetavalt peidab endas kadunud Atlantise varemeid.

Mis peitub Hispaanias muda all? Ja kui see on Atlantis, kuidas ta paigutub inimajaloosse?

Freund, koos oma rahvusvahelise arheoloogide ja geoloogide meeskonnaga, kasutasid spetsiaalset apartuuri raba-aluse ning ka rannikulähedase merealuseks uurimiseks. Nad uurisid kivisid, mis olid paigutatud kontsentrilistesse ringidesse, mida  Platokirjeldas oma töös Timaeus ja Critias. Nad ljõudsid järeldusele, et need on linna jäänused.

AOL News raporteeris, et leitu, mida peetakse Atlantise mälestiseks ja mis koosneb seisvatest kividest, oli oluline Freund'i uurimise aluseks, "kuna kadunud linna põgenikud olid ilmselt ehitanud väiksema, kadunud hiilguse mälestuseks." Freund arvab olevat leidnud “mälestuslinnu” isegi Kesk-hispaaniast “mis loob arheoloogiale usalduse”.

Kas need leitud varemed ka on või ei ole ürgse merelinna Atlantise jäänused, on lõpuni raske kindlaks teha, kuid on kindel, et hiid struktuurid pärinevad mõnest iidsest tsivilisatsioonist, kellel oli hiigelsuurte kividega töötamise kogemus.

Keskne küsimus selles uudises on selle iidse inimasustuse hävitamise aeg, mis vastavalt Plato sõnadele, juhtus üheainsa päeva jooksul. Linn ilmselt hävines tsunamis ja jäi igaveseks vee alla.

On teada, et merepind on kerkinud enam kui 300 jalga pärast viimast jääaega kui suured kontinentaalsed järved järsku kuivasid. Probleem on evoltusioonilises sündmuse ajastuses, mis asetab sündmuse aega 10 000 B.C. Kuid ajalooline ja arheoloogiline informatsioon Atlantise kohta, ja eriti post-Atlantise säilmete kohta, viitab ajale kõigest 1000 to 2000 B.C. Selliseid uppunud rannikulinnu on sadu üle maailma

Üks võimalus sellise dilemma lahendamiseks on hoiduda evolutsioonilistest ajamäärangutest jääaja kohta. On usutav, nagu seda näitab vanim, suurim ja kõrgeim püramiid Gizas, et esimene Uputuse-järgne tsivilisatsioon ehitas linnad üles väga kiiresti, kasutades seejuures arenenud tehnoloogiaid. Atlantis, võis olla üks nendest. Ja hiljem, mõnesaja aasta pärast, mingi väga suur maavärin põhjustas tsunaamid, mis pühkis Atlantise minema.

Üks selline maavärin, või mitu järgnevat, võisid purustada mõne jääaja paisjärve tammi. Järvede tühjaks jooksmisel kerkis ka üldine maailmamere tase, mis mattis rannikuäärsed linnad. Kirjutatud ja arheoloogilised leiud on otseses vastuolus evolutsioonilise jääaja dateeringuga, kuid klapivad hästi Piiblipärase ajakäsitlusega.


Originally published in English "Has the Lost City of Atlantis Been Found?" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/has-lost-city-atlantis-been-found/

Kas kadunud Atlantise linn on leitud?
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_LostCityOfAtlantis_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org