Lõvid, tiigrid ja tigonid

Detsembris 2011 sündisid Hiina Changzhou Yancheng Safari Park´is kaksikud tigonid (sõnadest tiger + lion). Tigonid või ka tiglonid on harvaesinevad isaste tiigrite ja emaste lõvide järeltulijad. Kahjuks, üks esitletud vastusündinud tigon suri üsna varsti pärast oma sündi.

Tigonid ja ligerid, on kaslaste erivariatsioonid.

Lõvid ja tiigrid võivad anda ühiseid järeltulijaid, kuna nad mõlemad põlvnevad iidsest kassi perest. Teadlased paigutavad erinevad kaslased jätkuvasse laienevasse varieeruvusse. Näiteks, kodukassid võivad ristuda metsikute kassidega, kes põlvnevad ühest Aafrika metskassist. Väiksed metskassid võivad ristuda ka suuremate metskassidega. Leopardid ja pantrid suudavad anda omavahel järglasi. Kõik sellised juhtumid näitavad, et erinevad kaslased põlvnevad kõik ühest ja samast põhikassi liigist. 

See on täpselt see, mida kirjeldab ka Loomise raamat. Loomad loodi andma järglasi “oma liigi järele”. Loodolendid olid tehtud ”paljunema ja täitma” maa e ellujääma muutuvas elukeskkonnas. Uputuse järgses maailmas, mida loomad pidid kiiresti taas-asustama, andsid kõik liigid mitmeid erinevaid ”liike”, mis kõik pärinevad Noa laevale peitunud algsest ühisest esivanemast. Tollest samast kaslaste esipaarist pärinevad ka need kaslased, kes tänaseks on juba väljasurnud nagu nt mõõkhambuline kaslane. 

Ja kõik see juhtus alles üsna hiljuti. Kui evolutsioonline ajaarvamine oleks tõsi, siis nii paljud erinevad kaslased ei suudaks täna enam omavahel järglasi anda, kuna alamliigid oleksid üksteisest liiga kaua lahus elanud. Tõesti, kuna kaslased on olnud üksteisest eraldatud ainult tuhandeid aastaid, mitte miljoneid, siis suudavad mõned kaslaste variatsiooonid säilitada võimekust omavahel paarituda ja anda järglasi. 

Pärast kassi erivariatsioonide ülevaadet, mille käigus analüüsiti fossiilsete kaslaste skelette, molekulaarsete andmete ahelat, karvkatte värvi mustreid ja kassi-spetsiifilised viirusi, ütles üks artikkel hiljuti: “ Oleks mõistlik eeldada et kõik kaslased pärinevad ühest ja ainsast species`st ja nad on läbinud või üle elanud ühe või mitu adaptiivset kiirgust, nad on saavutanud oma sisemise morfogeneetilise potensiaali sünnitada kõiki teadaolevaid ja väljasurnud kasside liike."

Nagu ka koertel või inimestel, on ka kassidel tohutu potensiaal varieeruda erinevateks kaslasteks. Ja samuti nagu koerad või inimesed, jäävad ka kassid alati kassideks – olles seejuures kas siis ligerid, tigonid või miski muu.


Originally published in English "Lions, Tigers, and Tigons" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/7051/

Lõvid, tiigrid ja tigonid
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_LionsTigersTigons_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org