Jaapani tsunaami näitas vees peituvat hävitusjõudu

11ndal märtsil Jaapanis toimunud 9-palline maavärin paiskas Jaapani rannikule tohutu veelaviini. See ulatus kaugele sisemaale ja hävitas tuhandeid elusid. Inimkaotused ei ole veel täielikult kokkuarvatud, kuid igal juhul on tegemist suure tragöödiaga, kus nii maapind kui vesi ilmutas oma tohtut (hävitus)jõudu.

Briti advokaat Charles Lyell populariseeris fraasi "olevik on võti minevikku" oma 1830 aastal ilmunud töös Principles of Geology. Selles ta väitis, et iga looduslik protsess, nt igapäevane erosioon, kujundab maapinda ja tema kuju. Selle ajani arvasid paljud geoloogid pigem, selline “valgustus” tees on vigane kuna maapinnavormid või sügavamal asuvad ladestised viitavad minevikus toimunud katastroofidele. Seega, võibolla on hoopiski looduslikud erisündmused võti minevikku.

Kui katastroofid on “võti”, siis on õpetlik jälgida nüüd Jaapanis toimunud hävitustöö tagajärgi suhteliselt siiski väikese õnnestuse mastaabis. Minevikus toimusid ilmselt oluliselt suuremad ja ulatuslikumad maavärinad. Seda ütlevad nii geoloogia kui Piibel.

Näiteks, geoloogid räägivad metmorfoossetest kivimitest, mis piiritlevad iidseid murrangulõhesid, mis on tekkinud “iidsest megamaavärinast”. Need murrangulõhed on ülisuured. Toimunud sündmused pidid olema nii energiarohked, et kivid sulasid mõlemal pool seda lõhet. Tänapäevased maavärinad, mis piki tulerõngast toimuvad, ei ole võrreldavadki.

Kui võta Piibli järgi, saame öelda, et superlõhed tekkisid siis kui Uputuse alguses “kõik sügavuse allikad avati”.

1 Mo 7:11 näitab, et maapinna lõhenemine, ei toonud kaasa ainult vete ja auru välja purskumist, vaid ka magmat (kivimite sulamit), kuna vulkaaniline aktiivsus oli kõrge. Sarnaselt, seal kus lõhenemine toimus kuival maal, olid suured laavavoolud. Kui võrrelda Uputuse aegseid sündmusi tänapäevatega, on ootuspärane, et ka siis kaasnesid värinaga tsunaamid, mis toimusid aga üle kogu maakera ja võimsamalt.

Kui nüüd üksainus pisike maavärinast põhjustatud hiidlaine suutis Jaapanis nii palju hävitada,, kui palju enam hävitust toimus hiidlainete laviinis, mis toimusid pikalt ja üle kogu maa. Tollest maavärinast on praeguseni alles need ülisuured maakoore lõhed. Ma arvan, et tollest värinast oli enam kui külalt, et “maailm, mis siis oli, hävines vees”.


Originally published in English "Japan Tsunami Demonstrates Destructive Power of Water" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/6029/

Jaapani tsunaami näitas vees peituvat hävitusjõudu
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_JapanTsunamiPowerWater_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org