Kas Jaapani maavärin tähistab Aegade Lõppu?

Jaapani märtsikuise maavärina 2011 mõjud on osutnud üheks võimasaimaks viimase aja looduslikuks sündmuseks inimkonna lähiajaloos. Viimastel aastatel on üldse toimunud mitmeid tugevaid maavärinaid, millega on kaasnenud tsunaamid, mis on tapnud tuhandeid inimesi. Kuid see viimane maavärin ja tsunaami tõid kaasa ka tuuma probleemi ja tuhanded inimesed näevad selles lõpuaja märke.

Geofüüsikud on teatanud Jaapani aluse tektoonilise plaadi liikumisest, mis muutis maa pöörlemistelge ja lühendas pisut päeva pikkust.  Kui jaapani maavärin mõjutas seda telge ja muutis maa pöörlemiskiirust, on siis maa liikumine muutunud rohkem ebastabiilseks? Kas selline ebastabiilsus toob enamaid maavärinaid ja kas need on viitavad Lõpuajale?

Jaapani maavärin oli magnituudiga 9,0 richteri skaalal, põhjustades tohutut hävingut ja mis hinnanguliselt tappis 20 000 inimest. Kuid see tuleb paigutada teiste suurte ajaloos olnud katastroofide valgusesse. Maavärinad, tsunaamid, troopilised tsüklonid ja vulkaaniline tegevus on olnud minevikus veelgi suuremad ja on tapnud veelgi rohkem inimesi kui praegu. Avalikkus on teadmatuses paljudest sellistest katastroofidest, kuna need juhtusid erinevates paikades erinevatel aastatel ja meedia neid ei kajastanud. Ei olnud meediajastu.

Kuigi Piibel räägib kosmoloogilistest ja geoloogilistest sündmustest, mis juhtuvad lõpuaegadel, ei oma siiski viimane maavärin ega tsunaami prohvetite poolt mainitud magnituude. Samuti ei tundu suurte maavärinate ja teiste katastroofide sagedus kasvavat, mis võiks anda alust arvata, et käes on lõpp.

Kuid kui isegi nimetatud sündmused sagenevad, täpsustab Pühakiri “1Aegade ja tundide kohta, vennad, ei ole aga vaja teile kirjutada,2sest te teate täpselt, et Isanda päev tuleb just nii nagu varasöösel“. 1 Te 5:1,2”. Kosmploogilised ja geoloogilised sündmused lõpuaegadel saavad olema suuremad kui me keegi oskame arvata või oleme seni kogenud ja saavad olema ehmatavad ja ootamatud.

Kristlaste jaoks, kes ootavad Isanda tagasitulekut, saab Tema tulek olema rõõmuhetk. Isand tuleb ja võtab endaga kaasa enda omad ja päästab nad ära hävivast loodust. Aidakem Isandal tulla, päästes nii palju oma tuttavaid ja sõpru kui võimalik tulevase kohtu eest.


Originally published in English "Does Japan Earthquake Signal the End Times?" by Larry Vardiman, Ph.D. 
http://www.icr.org/article/does-japan-earthquake-signal-end-times/

Kas Jaapani maavärin tähistab Aegade Lõppu?
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_JapanEarthquakeEndTimes_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org