Kas Jäämehe vererakud on tõesti vanimad?

Uurijad on avastanud Ötzi kehast terveid vererakke. Ötzi jäämees on üleilma kuulus kunagi jäätunud looduslik muumia, mis leiti Alpidest 1991 aastal. Livescience kutsus leitud vererakke “maailma vanimateks vererakkudeks”. Kuid kindlad tõendid näitavad, et tegelikult hoiavad vanusrekordit ühed teise olendi vere rakud.

Kohtumeditsiini eksperdid uurisid jäämeest põhjalikultl., Keemilised jäljed näitavad kohti, kus ta on hiljuti olnud, pisikesed osakesed näitasid tema viimast söögikorda punahirve lihast ja leivast ja tema jalanõud oli õmmelnud iidne kingsepp. Nooleots on läbistanud tema vasaku õla, kahjustades arterit ja ilmselt põhjustades tema surma. Hiljuti järjestasid geneetikud tema DNA ja leidsid et tänapäeva Vahemere korsiklased on selle mehe sugulased.

Nende uurimus ilmus ajakirjas Journal of the Royal Society Interface, Vähesed, kui üldse keegi, poleks osanud oodata punavere rakkude säilumist Ötzi kehas tuhandeid aastaid tänaseni.

Kahe tehnikaga tehti kindlaks,et leitud material on tõelised punase vere rakud. Aatomi mikroskoopia ja Raman spektroskoopia mõlemad selgelt kinnitasid Õtzi punavere rakkude olemasolu. Kontrastiks, sellele uudisele, ei ole nad siiski vanimad.

1992, uurijad määratlesid Ötzi Pronksi aega, mis järgnes Kiviajale, mille leide on antud piirkonnast leitud. Kreatsionistid on seiskohal, et ta elas ilmselt ainult mõned tuhanded aastad tagasi pärast Uputuse järgset jääaega.

Kuid paleontoloogide mikorskoopide alla on sattunud punase vererakud hoopis “varasematest” liikidest Täiesti ootamatult avastati T. Rexi luuüdi jäänuste seest 1990 a Montanast punase vere rakke. Lugu jõudis ajakirja  Earth.

”Labor täitus üllatusest, kui ma olin fokuseerunud millelegi veresoone sees, mida keegi meist polnud varem isegi märganud: väikesed ümmargused objektid, poolläbipaistev punane koos musta keskmega. Üks kolleeg vaatas neid ja hüüdis: Sa oled leidnud punavere raku. Sa oled leidnud punavere raku!” 

Nende tehniline raport avaldati Science`s 2005 aastal. Sama uurimisrühm kirjeldas lisaks midagi mis tundus identne punase vererakk ja mis leiti hadrosaurusest. Ise nad nimetasid seda kui "raku-taoline struktuur" ajakirjas Science 2009.


Loomulikult, mõlemad nii T. rex kui hadrosaur on ju laialdaselt tuntud kui elukad, kes elasid Maal “miljoneid aastaid tagasi”. Mitte ükskki punavere rakk ei tohiks  nii kaua olla lagunemata. Ötzi uurimine isegi kinnitas, et tema vere rakud on kaotanud enamuse oma terviklikkusest võrreldes nonde vere näidistega. Kuid mitte ainult leitud selge punane varv ei ole uskumatu, vaid teadlased tuvastasid hemoglobiini 7. Miks ei peeta neid õigeteks vererakkude vanuse hoidjateks? 

Kui sauruste luud kivistusid Noa Uputuse tagajärjel ja tekkis Alpide mäestik, milles Ötzi hiljem ringi jalutas. Sauruste punavere rakud on Ötzi omadest vanemad ilmselt sada või paarsada aastat. Selleks, et väita et Ötzi veri on vanim, tuleb teadlikult eirata dinosauruste vere leidu.


Originally published in English "Are Iceman Blood Cells Really the Oldest?" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/are-iceman-blood-cells-really-oldest/

Kas Jäämehe vererakud on tõesti vanimad?
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_IcemanBlood_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org