Kas koer on võimeline nuhkima välja kivistisi?

Gary Jackson on treeninud oma koera Migaloo nuhkima välja maetud säilmeid, eesmärgiga aidata leida arheoloogilisi leide ja teha koostööd Austraalia politseiga, et leida mõrvade ohvreid. Vastavalt The Sydney Morning Herald´i kirjutisele: "Migaloo leidis kiiresti üles ühed 600-aastat vanad kohalike päriselanike säilmed” 10 aastat tagasi. Kuid selle juures juhtus veel üks ootamatu tulemus- Migaloo oli võimeline tuvastama ka fossiilide asukohta.

Fossiilid on luude-kujulised kivistised, ilma algupärase luulise koostiseta. Pikkade aegade jooksul peaks luuline material olema järk-järgult asendunud mineraalidega. Muuseumid ja õpikud õpetavad ühemõtteliselt, et selline protsess kestab miljoneid aastaid. Kui see oleks tõde, ei tohiks leitud fossiilide lõhn enam erineda ümbritsevast mineraalsest keskkonnast.

Jäänused, mis on maetud kümneid või tuhandeid aastaid võivad siiski sisaldada veel pisut algset orgaanilisi komponente. Kui algse orgaanika olemasolu peaks olema enam kui küsitav väidetavalt miljonite aastate vanuste säilmete puhul. Kui algne material ei ole asendunud mineraalidega, siis peaks see olema ammu kõdunenud ja täiesti olematusesse lagunenud, eriti arvestades sooja Austraalia kliimat

Ilmselt ei ole keegi suutnud seletada seda Migaloo juhtumit fossiilide ja tema tundliku ninaga. See must Labrador mastiff suutis nimelt oma ninaga tuvastada fauna luude jäägid väidetavad vanusega 2.6 and 5.3 miljonit aastat. Kuidas ta seda ometi nii hästi suutis?

Queenslandi Ülikooli paleontoloog Steve Salisbury ütles Herald´le antud intervjuus, "Mulle tundub siiski väga võimalik, et nende küljes leidus siiski laiba lehka kuid fossiilsed luud on teine asi. Kõne all on väidetavalt miljonite aastate vanune leid, kus algne luu ja tema struktuur on re-mineraliseerunud ja muutunud kivimiks.” Miks Salisbury soovib jääda seisukohale vanuse osas, mida ei saa tõestada, samas kui Migaloo näitas võimet tuvastada siiski luist lõhna?

See kahtlus ei tõusetu mitte vaadeldavast tunnistusest – olgu nii fossiili analsüüsi või Migaloo vaatlusest – vaid usust vaadeldamatutesse miljonitesse aastatesse.
Kuidas koer suudab tunda midagi erinevat nondes fossiilsetes luudes? Võibolla need maa-alused protsessid ei re-mineraliseerunud neid luid? Ja kui nad ikkagi sisaldavad organilist ainest, siis võib vastus olla lihtsalt selles, et need luud ei ole miljoneid vanad.

Pealegi, paleontoloogid jätkuvalt leiavad “mineraliseerumata” fossiile – fossiile algse valkude ja rakkude ehitusega- kõikjalt maailmast. Fossiilide algsed koed, mis on määratud olema miljoneid aastad vanad, on leitavad nii Usast, Brasiiliast, Argentiinast, Inglismaalt jne jne. Nendes jätkuvalt sisalduv orgaanilised molekulid annavad tunnistust, et need kihid, millest nad leitakse on oluliselt nooremad, kui materialistide evolutsioonilised eeldused seda lubaksid.

"Mulle meeldib seda uskuda. Kui koer tõesti suudab leida fossiliseerunud luu, siis muudab see meie otsingud palju lihtsamaks. Ma olen valmis üllatusteks," ütleb Salisbury. See ongi kindel, et üllatusi leidub, kuna algne orgaaniline, mineraliseerumata material fossilides võib lõpuks panna siiski selgelt mõtlevaid inimesi ümberhindama fossiilsete leidude vanuse määramisi.


Originally published in English "Can This Dog Sniff Out Fossils?" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/7525/

Kas koer on võimeline nuhkima välja kivistisi?
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_DogSniffOutFossils_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org