Dinosaurused
sõid riisi

Üks viis, kuidas teadlased midagi ürgsete eluvormide kohta teada saavad, on uurida kivistunud väljaheiteid, või kivistunud sõnnikut. Nagu on välja tulnud, sõid mõned saurused riisi. Kuid vastavalt evolutsioonilise maailmapildile ei oleks tohtinud õistaimed nagu nt riis, veel olla üldse väljaarenenud. Need taimed olevat tekkinud alles miljoneid aastaid pärast sauruste väljasuremist. Kuidas sattus siis riis sauruste väljaheitesse?

Mõned väljaheited sisaldavad fütoliiti, mis on ainulaadse mikroskoopilise kristallilise kujuga. Enamus fütoliitidest on tehtud ränioksiidist, mis on ka liiva peamine koostis. Testides neid pisikesi graanuleid, suudavad teadlased kindlaks teha, mis taimest nad pärit on.

Aastal 2005 leidsid teadlased Indiast pärinevast sauruse väljaheitest sellist fütoliiti, mis pärineb rohust, palmi lehtedest, okaspuu okastest ja teistest õistaimedest. " See oli väga ootamatu... me oleme sunnitud ümberkirjutama oma evolutsioonilist arusaama... me peame lisama rohu suruste dioraami”, ütles paleobotaanik Caroline Strömberg Nature News’le.

Strömberg ja tema kaks kaasautorit kirjeldasid 2005 aasta läbiviidud väljaheite uurimusest leitud fütoliiti, mis on sarnane tänapäevasest sellistest riisist sortidest nagu Oryzeae, Ehrhartoideae pärineva ainega."

See leid klapib teisite samalladsete leidudega, mis on näidanud, et riis, rohi, palmilehed ja okaspuud, sauruste kivististe hulgast on samased praegusaja taimedega. Järeldub, et taimede miljonite aastate evolutsiooni ei oleks justnagu  toimunud.

Seega, need väljaheited tõendavad, et riisi taimed eksisteerisid enne Uputust ja saurustega samal ajal. Uuringud näitavad, et riisi taim ei ole ristatav teiste taimedega. Ta on omaette liik olnud algusest saadik.

Vastavalt Pühakirjale, lõi Jumal kogu rohustiku, taimed, imetajad sh uhked saurused kuue loomispäeva jooksul. Niipalu kui fossiilid seda näitavad, on Pühakirjal õigus.


Originally published in English "Dinosaurs Ate Rice" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/dinosaurs-ate-rice/

Dinosaurused sõid riisi
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_DinosaursAteRice_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org