Jääaeg ja veeuputus

Selleks, et jääaeg saaks tekkida on vaja palju jahedamaid suvesid ja suuremaid lumesadusid kui tavaliselt. Samas ei ole jahedas õhus piisavalt niiskust, tootmaks piisavalt lund! Seega ei ole mingit loogikat evolutsioonilises seletuses jää aja kui pika perioodi kohta.

Tavaseletus ei võimalda jääaja teket. Piiblis kirjeldatud uputuse sündmus aga loob palju tõenäolisema eeltingimuse jääaja tekkeks. Uputus oli võimas vulkaaniline ja tektooniline sündmus. Õhku paisati tohutul määral aerosoole, mis katsid päikese valguse. See võis olla nii mitusada aastat pärast uputust. Sellised arvukad vulkaanilisi setteid võib näha pleistotsseeni settekihis. Niiskus aurustus väga soojadest ookeanidest. Soojad ookeanid aga pärinevad uputuse eelsest maa kliimast ja ka sügavusest puhkenud allikatest.

Vabanenud veehulk pidi olema piisavalt suur, et katta kogu uputuse eelne maa pind. See oli oluliselt vähem reljeefsem, kui ta on täna. Selline kiire jahtumine põhjustas arvukalt torme. Kliima stabiliseerumine uues maailmas võttis aega.

Jääkiht kasvab niikaua, kuni talle ülevalt niiskust jätkub. Arvata võib, et selleks kulus aastasadu, põhjustadeski jahedamaid suvesid ja soojemaid talvesid pooluste lähedal.

Ikkagi üks jääaeg.

Geoloogid arvavad üldjuhul, et Maal on olnud mitmeid jääaegu. – võibolla isegi kuni 30. Erinevates piirkondades leiduvad setted näitavad korduvaid jääaja setteid, mis vahelduvad mittejääliste setetega. Alpidest leiti justnagu nelja erineva jääaja setteid. Praegu on teadlased jõudnud arusaamisele, et Alpi erinevad astangud on kujunenud kergete tagajärjel, mitte kliima vaheldumise tagajärjel.

Üks tugev argument, miks arvata, et on olnud ainult üks jääaeg on asjaolu: Pleistotseeni aegseid fossiile leidub nendes jääaja setetes väga harva, mis kummaline, kui mõelda, et jääaegadel on olnud pikemad vaheajad ja neid oleks olnud mitu. Peaks järeldama, et väljasuremisi on toimunud ainult pärast viimast jääaega, kuna vahekihitides üldse elusorganite jäänuseid ei ole.

„Jääaeg ja veeuputus"
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnResIceAgeOard_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org