Kes ehitas Suure Püramiid ja miks?

Mitte keegi ei tea täpselt, kes ehitas Suure Püramiidi, kuigi selle kohta on pakutud väga palju erinevaid teooriaid. Mõned arvavad, et see on samuti ehitatud egiptlaste poolt nagu ka teised püramiidid. Mõned mõtlevad, et selle ehitas Aadam oma poegadega enne Uputust. Mõned mõtlevad, et Eenok ehitas selle ja et see on ainus asi, mis on säilinud Uputuse eelsest ajast.  Teised jälle ütlevad, et see püramiid on Noa ja tema poegade kätetöö. Tuginedes mõnede ekspertide arvamusele, on selle püramiidi juures palju aspekte, mis viitavad, et see on ehitatud tunnistuseks Kõikvõimsast Jumalast. Aadamal ei olnud Piiblit, vaid Jumal ise andis talle Evangeeliumi 88 tähtkuju kaudu, mis andsid talle tunnistust Jumala plaanidest sajanditeks. Pärast Uputust ei olnud ka Noal Pühakirja, seetõttu andis Jumal talle Evangeeliumi kividest. 

• Suures Püramiidis puudub viide ühelegi Egiptuse kuningale.

• Ta on vanim ja suurim püramiid Egiptuse 67st püramiidist. Hilisemad püramiidehitised on oluliselt madalama kvaliteediga ja kujutavad endast Suure Püramiidi koopiaid.

• Püramiidi sees on suur lai tee, mis viib kitsa käiguni, mis viib kuninga kambrisse (vt Mat 7 pt).

• 153 sammu püramiidis sobib 153 kalaga, mida koguti Joh 21:11, mis võib olla tähenduslik kõigile rahvastele üle maailma saada kokku kogutud Jumala kuningriiki.

• Kuninga kamber asub kivide 50 rea kõrgusel, 50 aasta oli Juubeliaasta (3 Mo 25:11).

• Kuninga kambri sees on kolmemõõtmeline, nikerdatud, tühi punane graniidist hauakamber sama suur kui Lepingu Laegas.

• Kuigi paljud kivid on välja kukkunud, oli püramiid algselt kaetud 144 000nde lihvitud välimise kiviga. See arv klapib pitseriga märgitud tunnistajate arvuga Ilm 7:4.  Kivid olid nii täiuslikult paigaldatud, et ühenduskohti polnud näha ega neile paberit vahele panna isegi mitte praegu, tuhandeid aastaid hiljem

• Tipukivi püramiidi otsast on puudu. See on justkui Kristuse sümbol, kes on saanud põlatud nurgakiviks (Tn 2:45, ps 118:22, Mat 21:42, Mk 12:10) Viistahukas tipus võib sümboliseerida armu numbrit.

• Suur Püramiid on ehitatud sellises suuruses, mida ei saa tänapäevalgi järele teha. Ta on 90 korda võimsam kui Chicago Sears Torn. Napoleon on öelnud, et see püramiid sisaldab piisavalt palju kive, et ehitada 10 jalga lai ja kõrge tellistest sein umber Prantsusmaa! Mõned kivid tipu lähedal, 400 jalga maapinnast, kaaluvad seejuures 70 tonni!

• Püramiidi vundament on nii lai, suur (üle 13 aakri), et sellist ei saaks ehitada täna sellisel tasemel. Ükski vedur maailmas, mis aheldataks püramiidi kluge ei suudaks seda nihutada. Tema uks oli nii hästi ühendatud, et see oli väljaspool olijatele nähtamatu väga pikka aega. Leidmata..

• Püramiid asub täpselt suurimal laiuskraadil ja suurimal pikkuskraadil maismaal üle merepinna.

• “Sel päeval on Issanda altar keset Egiptusemaad ja selle piiri ääres on Issanda sammas,20märgiks ja tunnistuseks vägede Issandale Egiptusemaal“. Jes 19:19. Püramiid asub täpselt sellel piiril kui Egiptus oli jagatud põhja ja lõuna kuningriigiks ja täpselt keskel kui ta taasühendti.


Originally published in English "Who built the Great Pyramid, and why?" by CSE
http://www.drdino.com

Kes ehitas Suure Püramiid ja miks?
http://www.creationism.org/estonian/DrDinoHovind_WhoBuiltTheGreatPyramidAndWhy_et.htm


Esileht:  Eesti
www.creationism.org