Kas alguses oli Maa atmosfäär oli erinev?

Küsimus: bioloogia õpikud ütlevad sageli: “Miljoneid aastaid tagasi oli Maa atmosfäär praegusest väga erinev.” Kas see võiks olla tõde?

Vastus: Ei, see pole tõde. Elu tekitamine kemikaalidest ei ole nii lihtne, kui seda lastakse paista. Elu ei saa toota nagu pirukat, et segad lihtsalt kõik ained kokku, lisad energiat ja ongi elu.

Kemikaalid+energia ≠Elu

Kui see oleks tõsi, teeksime katse: sega konna mikseris kolmkümmend sekundit veeldumiseni. Sellel hetkel on sul olemas kõik vajalikud kemikaalid, et teha sellest massist tagasi üks konn, lisaksime selleks energiat ja vaataksime mis juhtub. Me võiksime küpsetada tekkinud segu nt mikorlaineahjus või toppida ta aatompommi. Selgub, et ei lisatud aeg ega ka mitte energia ei taastekita konna ega muuda ta elavaks! Elu on rohkem kui kemikaalid pluss energia.

Evolutsiooni ei toimu nii hapnikuga kui ka hapnikuta.

Üks suur problem evolutsiooniteoorias on hapnik. Õpikud ütlevad, et Maal oli “kahanev atmosfäär.” See tähendab, et õhus ei olnud hapnikku. Nad peavad seda väitma, kuna ükskõik milline “värskelt arenenud” aminohape oleks oksüdeerunud imekiiresti. Hapnik oleks peatanud protsessi enne kui see oleks reaalselt saanud alata.

Elu ei saanud alata ka ILMA hapnikuta. Kuna siis ei oleks saanud olla ka osoonikihti, mis oleks peatanud ohtliku ultraviolet kiirguse selles kujuteldamatus atmosfääris “miljoneid aastaid tagasi”. Kuna ultraviolet kiirgus hävitab ammoniaagi (see on üks võtmegaase eluks), ei saaks ka olla elu algust olnud ilma hapnikuta.

Järeldused:

1. Elu ei saa areneda ilma hapnikuga.

2. Elu ei saa arenda hapnikuta.

3. Paljud katsed viimase 55 aasta jooksul toota elu laboris on kõik läbi kukkunud. Teadus ei ole suutnud seni elu luua.

4.  Kõik katsed näitavad, et me oleme isegi kaugel elu loomisest, kui me alguses arvasime.

5. Tõendid näitavad, et Maal on alati olnud hapnik, vanasti isegi rohkem kui praegu.


Originally published in English "Was early Earth’s atmosphere different?" by Kent Hovind 
http://www.drdino.com

Kas alguses oli Maa atmosfäär oli erinev?
<http://www.creationism.org/estonian/DrDinoHovind_EarlyEarthAtmosphereDifferent_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org