Millal Saatan Langes?
Originally in English:  "When did Satan fall from Heaven?"   -   Kent Hovind ´lt

Olen veendunud, et Piiblit tuleb võtta sõna sõnalt – täpselt nii, nagu ta on kirjutatud. Piibel ütleb, et maailm on loodud 6 24-tunnise päeva jooksul u 6000 aastat tagasi ja mingit ajalist „auku“ pole olnud. Ei olnud perioodi enne loomist. Täpsemalt öeldes, ei olnud aegagi enne loomise algust. Jumal lõi aja, nagu Ta lõi ka mateeria ja universumi.

Olen isiklikult arvamusel, et Saatan langes u 100 aastat pärast loomist. See ei saanud toimuda enne loomist, kuna teda kirjeldatakse Hesekieli raamatus, kui aia head loomingut ja valguse kandjat.

Vt Hes 28:13-15 Sa olid Eedenis, Jumala aias, sul olid katteks kõiksugu kalliskivid: rubiin, topaas ja jaspis, krüsoliit, karneool ja nefriit, safiir, türkiis ja smaragd; su raamistised ja õnarused olid kullast tehtud, valmistatud su loomispäeval. 14Sa olid nagu keerub, hiilgav kaitsja, ja ma panin sind pühale mäele; sa olid otse jumalik olend, kes võis käia tuliste kivide keskel. 15Sa olid laitmatu oma teedel alates su loomispäevast, kuni sinus leiti ülekohut.
Ta oli Lucifer, hea ingel või keerub ja ta oli Eedenis. Eedeni aeda ei eksisteerinud enne kuuendat päeva. Jeesus ütleb, et Aadam oli alguses Mt 19:4 "Kas te ei ole lugenud, et loomise ALGUL tegi Looja inimese meheks ja naiseks?" Rooma 5:12 ütleb, et surma ei olnud enne Aadama langust „.... üheainsa inimese kaudu on patt tulnud maailma ja patu kaudu surm...“ Ro 5:12.

Seega, need kes ütlevad, et Saatan langes taevast ja hävitas aadama-eelse tsivilisatsiooni (augu-teooria) panevad surma patueelsesse aega. See ellimineerib lunastuse vajaduse. Ei eksisteerinud surma enne kui patt tuli maailma.
 

Sest kuue päevaga tegi Issand taeva ja maa, mere ja kõik, mis neis on, ja ta hingas seitsmendal päeval: seepärast Issand õnnistas  hingamispäeva ja pühitses selle. 2 Mo 20:11
Jumal tegi kogu universumi 6 24-tunnise päevaga. Sh aja, inglised ja kõik, mis on olemas. Mis päeval Ta tegi inglid, seda ei öelda, kuna räägitakse Maa pealsest loomisest. Võibolla tehti inglid esimesel päeval, enne kui Jumal pani maale aluse. Igal juhul  Ja Jumal vaatas kõike, mis ta oli teinud, ja vaata, see oli väga hea. Siis sai õhtu ja sai hommik – kuues päev. 1 Mo 1:31. Mis tähendab, et KÕIK oligi väga hea sh polnud veel toimunud Saatana langemist.

Saatan ei langenud loomise ajal, võibolla 100 või u nii aastat hiljem. Kõik, mida me teame on, et Aadam oli 130 aastat vana kui Sett sündis. See on esimene daatum, mida Piibel annab. Enne Setti, oli neil Kain ja Aabel aga aasta arve ei anta. Enne Kaini ja Aabeli sündi toimust Eedenist välja ajamine. Seega me võime ainult oletada, et oli u 100 aastat kui Aadam ja Eeva said nautida Jumalaga koos elamist Eedenis. Võibolla jälgis Saatan 100 aastat kuidas nad õnnelikud olid ja ütles : "Mina tõusen taevasse, kõrgemale kui Jumala tähed tõstan ma oma aujärje ja istun kogunemismäele kaugel põhjamaal. 14Ma lähen üles pilvede kõrgustikele, ma teen ennast Kõigekõrgema sarnaseks." Jes 14:13-14.

Ma arvan, kuigi ma ei saa seda tõestada, et Saatana langus võis olla u 100 aastat pärast loomist. See ei saanud toimuda loomise ajal, kuna ta oli Eedenis valguse kandja, Koidutäht.

"Millal Saatan Langes?"
<http://www.creationism.org/estonian/DrDinoHovindWhenSatanFell_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org