Jääaegadest

JÄÄAEG- kreatsionistide hulgas on levinud kaks või kolm erinevat teooriat. Domineeriv arvamus on, et jääaeg oli sajandeid kestev vahetult pärast Veeuputust ja põhjustatud selle poolt. See toimus u aastal 1600 (e 4400 a tagasi).

Katastroofilise laamtektoonika teooria kohaselt toimus maa laamade äkiline murdumine, millede vahelt purskus välja uputuse vesi, millega kaasnes plahvatuslik vulkaaniline aktiivsus (Sügavuse allikad) ja hiljem, pärast uputust, toimus globaalne kliima jahenemine, mis põhjustas Jääaja(d), mille kohta on meil tunnistusi põhja-poolkeral.

Hüdrolaamade teooria toetab seisukohta, et pinnasesse seotud olnud vesi vabanes, purskus üles atmosfääri ülemiste kihtideni ja jahtus seal kiiresti. Kui ta sealt alla langes, kattis ta kõrgemad laiuskraadid ja lund sadas ka Lähis-idas. Mille kohta on vihjeid Iiobi raamatus, mis on Piiblis kõige vanem kirjutis üldse.

Need kaks koolkonda on suuremad. Täpselt me muidugi ei tea, kuidas kõik täpselt toimus ja kes need purskumised olid korraga või mingite intervalidega. Kaasneda võisid komeetide või meteoriitide löögid.

Veeuputus (ja sellega seotud Jääaeg) oli ühekordne kataklüsm. Siiani on poolustel sellest ajast pärinevad jäämütsid, mis on tekkinud äkitselt. Jääst leitakse „värskelt“ säilinud mammuteid, kelle maos on seedimata toitu. Nad on külmunud püstijalu.

Mitu sekundit on vaja, et suus olev toit alla neelata? Paljudel mammutitel on nimelt veel suus allaneelamata toitu. Suured loomad tavaliselt külmudes jahtuvad aeglaselt. Nende kehas asuv vesi ja veri kihistuvad vastavalt erikaalule. Maohapped peaksid toimima veel mitu tundigi pärast surma. Kuid mitmed mammutid on leitud momentjahutus tunnustega! Kuidas see võimalik on? Selleks oleks vaja ülikülma jäälaviini. Leiud näitavad, et nad poole ampsu pealt külmunud. Kas nad ei märganud ülalt tulevat ohtu? Neile ei jäetud aega isegi mitte toitu alla neelata. Evolutsionistid seletavad taolisi leida sellega, et mammutid sörkisid läbi lume ja siis kukkusid läbi jäätunud järvekaane. See ei ole aga tõenäoline. Mammutite äkksurm ei anna võimalust mingisuguseks „jää-ajastuks“, mis oma olemuselt peaks olema pikem ajaperiood.

Mõnedes Gröönimaa ja Antarktika piirkondades on jäämütsi paksus üle mere pinna mitu km ja vesi on jäätunud merepiirist allpoolgi mitu kilomeetrit. Sellise seisundi tekkimisekski on tarvis erilisi olusid, katastroofi, millist tänapäeval ei oska ette kujutada.

„Jääaegadest"
<http://www.creationism.org/estonian/AnswGenIceAge_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org